Aktywny powrót do szkołyJeden bilet i jeden rekord Pływacy z klubów AZS zdobyli łącznie 37 medali w kategorii seniorów i 51 medali w kategorii młodzieżowców podczas rozegranych w Lublinie Głównych Mistrzostw Polski. Tradycyjnie w czołówce tabel punktowych i medalowych znalazły się AZS AWF Katowice i AZS UMCS Lublin. Na pływalni Aqua Lublin zawodnicy walczyli nie tylko cjach gospodarze wyprzedzili AZS AWF Katowice. Na o medale mistrzostw Polski, ale przede wszystkim o minima piątych pozycjach plasował się AZS AWF Warszawa. na imprezy międzynarodowe, w tym na igrzyska olimpijskie. – W Olsztynie na zimowych mistrzostwach Polski Do azetesiaków, którzy wypełnili już wskaźnik A do Japonii przegraliśmy klasy昀椀kację młodzieżową. Tutaj doko- – Katarzyny Wasick, Jakuba Majerskiego (oboje AZS AWF naliśmy pewnych zmian taktycznych i wygraliśmy Katowice) i Laury Bernat (AZS UMCS Lublin) – dołączył punktację seniorską i młodzieżową. Bardzo nas to cie- Radosław Kawęcki. Reprezentant AZS AWF Warszawa osią- szy. Zabrakło nam złotych medali. To dlatego, że nie gnął wynik lepszy od minimum, wygrywając w 昀椀nale swojej mogliśmy obstawić sztafet najlepszymi zawodnikami, koronnej konkurencji – 200 m stylem grzbietowym. którzy starali się skupić na indywidualnych startach – Zabieram bilet do Tokio do domu. Jest ogromna radość, ale i walce o minimum na igrzyska w Tokio. Cieszą wy- i niestety mały niedosyt. Miałem problemy zdrowotne przed stępy młodych zawodników, Martyny Piesko czy Klary tymi zawodami. Myślę, że jestem w stanie popłynąć jeszcze Kowalskiej – podsumował Piotr Kasperek, naczelnik szybciej na mistrzostwach Europy – komentował Kawęcki. mistrzostw i trener AZS UMCS Lublin. W tabeli medalowej seniorów trzecie miejsce zajął AZS W Lublinie padły cztery rekordy Polski seniorów. AWF Katowice z dorobkiem 12 krążków (cztery złote, pięć Autorką jednego z nich była Peda na 100 m stylem srebrnych i trzy brązowe). O jeden medal więcej zdobył grzbietowym, która poprawiła wynik Alicji Tchórz AZS UMCS Lublin, ale wystarczyło to do zajęcia szóstej sprzed sześciu lat. Najlepszy rezultat w kraju, który pozycji (2-5-6). Siódmy był AZS AWF Warszawa (2-5-2), został oczywiście także rekordem młodzieżowym, wy- a dziesiąty AZS Łódź (2-0-1). nosił odtąd 1:00.34. Był to zarazem drugi najbardziej Katowiczanie triumfowali z kolei w klasyfikacji meda- wartościowy wynik mistrzostw w Lublinie wśród ko- lowej młodzieżowców, sięgając w tej kategorii wiekowej biet (868 punktów FINA). po 22 krążki (osiem złotych, siedem srebrnych i siedem – Moim celem był rekord życiowy, czyli wynik lepszy od brązowych). Trzecią pozycję w tej tabeli zajął AZS AWF tego, który uzyskałam na Grand Prix w Ostrowcu Świę- Warszawa (5-3-3). Dla pierwszego z nich trzy złote me- tokrzyskim, ale to, co się stało w 昀椀nale, przeszło moje dale wywalczyła Paulina Peda, a dla drugiego Weronika najśmielsze oczekiwania. Dałam z siebie wszystko. Cieszę Hallmann. się, że udało się poprawić rekord Polski – podsumowała W punktacji drużynowej zarówno seniorów, jak i młodzie- swój występ nowa rekordzistka kraju, której do wywal- żowców najlepszy był AZS UMCS Lublin. W obu klasy昀椀ka- czenia olimpijskiego minimum zabrakło jedynie 0.09 s. 41