KWIECIEŃ Wśród mężczyzn najlepszy rezultat mistrzostw, ex aequo Dwa razy na podium stawali Kawęcki, Kraska, Kowalska z Pawłem Juraszkiem i Karolem Ostrowskim, osiągnął Ja- i Bartłomiej Koziejko (AZS AWF Warszawa). kub Kraska (AZS Łódź) na 100 m stylem dowolnym – 48.72 s Współorganizatorem mistrzostw był AZS UMCS Lublin. – Pod (892 pkt FINA). – Jest radość, ale też niedosyt. Należę do względem organizacyjnym nie mieliśmy żadnych poważnych zawodników, którzy nie walczą o tytuły, bo spełniam się, usterek. Wszystko odbyło się zgodnie z planem, na czas, mi- poprawiając rekordy życiowe. Tym razem to się nie uda- strzostwa zostały doskonale przygotowane. Poziom sportowy ło. Cieszę się jednak, że zdobyłem pierwszy złoty medal zawodów był zadowalający. Siedmioro pływaków wypełniło mistrzostw Polski seniorów. Kolejny raz uzyskałem wynik dotychczas minimum A na igrzyska olimpijskie, mamy szkielet poniżej 49 sekund, więc powoli łapię regularność pływania składów sztafet reprezentacyjnych. Uważam jednak, że bardzo na tym poziomie – podsumował swój występ Kraska. trudno będzie indywidualnie awansować do 昀椀nału olimpij- Trzy seniorskie medale indywidualnie obok Pedy i Hall- skiego z takimi rezultatami – dodał Kasperek. mann wywalczył Radosław Czerniak (AZS UMCS Lublin). Aleksandra Leszczyńska; foto: Michał Piłat 42