Tarnowianie znów na szczycie SIERPIEŃ Worek medali zdobyli przedstawiciele AZS PWSZ Tarnów podczas mistrzostw Polski we wspinaczce. – Mistrzostwo Polski zostaje w Tarnowie! Sezon 2020 jest zwa- wań do sezonu zagranicznego. Udane dla naszych zawodników riowany i długo czekaliśmy na pierwszy start. Było trochę stre- kwali昀椀kacje do mistrzostw Europy zaostrzyły nam apetyty. Nie su, ale udało się wszystko opanować. Ciężka praca się opłaca udała się co prawda walka o prawo startu na igrzyskach w 2021 i po długiej przerwie złamałem barierę sześciu sekund – roku, ale nie poddaliśmy się i rozpoczęliśmy operację „Paryż komentował Marcin Dzieński, który już siódmy raz został 2024” – podsumował prezes AZS PWSZ Tarnów. w barwach AZS najszybszym wspinaczem w kraju. Foto: AZS PWSZ Tarnów – Marcin dominuje w wyścigu na czas od roku 2013 z jed- norazową przerwą na rok 2015, kiedy to tytułu pozbawił go inny zawodnik tarnowskich akademików – Jędrzej Komosiń- ski. Od tego czasu król jest jeden! – cieszył się kierownik sekcji wspinaczki AZS PWSZ Tarnów i zarazem prezes tego klubu, Wojciech Nowak. Cieszyć się było z czego, bo to nie był jedyny sukces i nie je- dyna konkurencja, w której jego zawodnicy stawali na podium. Dość powiedzieć, że wśród medalistów mistrzostw Polski 2020 we wspinaczce pojawiło się aż sześcioro przedstawicieli tarnowskiego AZS, którzy w sumie zdobyli 19 krążków! Brąz w konkurencji na czas wywalczył Mikołaj Wróblewski, a srebro Aleksandra Kałucka. W prowadzeniu Ola była druga, a w boulderingu czwarta. Tu trzecie miejsce przypadło jednak jej siostrze Natalii. Obie za każdym razem odbierały medale także wśród młodzieżowców, wśród których na podium stawał również Konrad Gruszka (Maja Oleksy pokazała się wśród kadetek). Najważniejsza i tak była klasy昀椀kacja trójbojowa. To na jej podstawie, a nie dla każdej konkurencji oddzielnie, mają być przyznawane medale na igrzyskach. Dzięki wysokim miej- scom nie tylko w czasówce siostry Kałuckie wywalczyły we wspinaczkowym wieloboju dwa najcenniejsze tytuły. Trzeci wśród mężczyzn był Dzieński, który jednak poza swoją ko- ronną konkurencją zajmował lokaty dość odległe. – Mimo wielu problemów z organizacją treningów sezon krajo- wy przyniósł nam wiele sukcesów. Były one efektem przygoto- Tenisowa młodzież w natarciu Dwa kluby AZS – AZS Łódź i AZS Poznań były gospodarzami zawodów rangi mistrzostw Polski w tenisie. To były udane imprezy dla reprezentantów obu klubów, którzy stawali na podium. Na kortach w Poznaniu przy ul. Noskow- w grze pojedynczej. Poznański duet – skiego rywalizowali młodzieżowcy, zaś Wiktoria Rutkowska i Paweł Jankowiak w Łodzi przy ul. Lumumby o medale grali zdobyli zaś srebro w grze mieszanej. kadeci. Mało gościnni dla rywali okaza- Tenisiści AZS Poznań stawali także na li się tenisiści AZS Poznań, którzy mieli podium mistrzostw Polski do lat 16 w Ło- swoich przedstawicieli we wszystkich dzi. W grze pojedynczej kadetów brązowy 昀椀nałach! Mistrzyniami Polski do lat 23 medal zdobył Zachariasz Rytelewski. Wi- w grze podwójnej zostały Anna Hertel cemistrzem Polski w grze podwójnej zo- oznań i Wiktoria Rutkowska, które pokonały stał Goran Zgoła w parze z Fryderykiem Adriannę Sosnowską z AZS Łódź i Mar- Lechno-Wasiutyńskim. a AZS P w celinę Podlińską. Powody do radości mieli również gospo- Złoto wśród mężczyzn w deblu wywalczył darze. Reprezentantki AZS Łódź – Ana- eniso Piotr Matuszewski, który grał w parze stasia Bozova i Zuzanna Frankowska cja t z Michałem Mikułą. Hertel i Matuszew- wywalczyły brąz w deblu. ek o: S ot ski sięgnęli także po srebrne medale Aleksandra Leszczyńska F 66