Zmieściłyby się w kajaku? W sierpniu medale mistrzostw Polski zaczęli wyławiać nasi kajakarze. We wszystkich kategoriach i konkurencjach na- zbierali ich… 118. Największa w tym zasługa klubów AZS AWF z Poznania i Krakowa, ale były też inne mocne akcenty. Pierwszy raz w historii AZS Politechnika Opolska wygrała dium nasi zawodnicy opanowali w konkurencji C-2 na 10 km, któ- klasy昀椀kację medalową MP seniorów w kajakarstwie klasycz- rą wygrali Grzegorz Bryński i Wiktor Głazunow z AZS AWF Go- nym. Opolanie wywalczyli osiem złotych i cztery srebrne krążki, rzów. Ten drugi triumfował indywidualnie także w C-1 na 10 km. w czym największa zasługa kanadyjkarzy. Po trzy zwycięstwa W K-1 na 10 km zwyciężyła Karolina Markiewicz z AZS Poli- w C-2 i C-4 odnotowali Arsen Śliwiński, Michał Łubniewski, Piotr techniki Opolskiej. Bank rozbiła ekipa AZS AWF Poznań, która Kuleta i Mateusz Zuchora. wywalczyła sześć seniorskich i dwa młodzieżowe krążki. Wygrali Katarzyna Szperkiewicz (C-1, 8 km), siostry Ewelina i Adrianna w ó Antos (C-2, 8 km) oraz junior Kacper Bogajczyk (C-1, 10 km). ak Na MP w maratonie kajakowym po złoto wśród seniorów sięgnął w wyścigu na ponad 25 km Grzegorz Bryński z AZS AWF Gorzów WF Kr Wlkp. Pięć krążków dołożyła młodzież z AZS AWF Poznań. Złoto dla kadetek Oliwii Kubis i Zuzanny Gościniak w K-2 na 12,8 km. o górskie – AZS A wy arstw o ajak ajak o: fb K ot F wiązek K Drugie miejsce przypadło AZS AWF Gorzów Wlkp. (pięć zło- tych i trzy brązowe krążki). Niespotykanego wyczynu doko- olski Z o: P nał Wiktor Głazunow, który wygrał kanadyjkowe jedynki na ot wszystkich czterech dystansach! Na podium stawali także F reprezentanci AZS AWF Poznań (2-4-5), AZS AWF Katowice Gorsi nie chcieli być także specjaliści od kajakarstwa górskie- (1-2-3) i AZS Politechniki Poznańskiej (0-1-1). go z AZS AWF Kraków. W MP U-23 złote medale wywalczyli Po sześć złotych, srebrnych i brązowych medali zdobyli przed- Kacper Sztuba (C-1) i Wiktor Sandera (K-1). W seniorskich MP stawiciele AZS na Młodzieżowych MP i MP młodzików. Dzie- Kacper powtórzył swój sukces, a jego brat Igor zdobył brąz. sięć krążków (w tym cztery złote) wywalczył AZS AWF Po- Trzeci w K-1 był także Michał Pasiut. Krakowianie zdominowali znań, pięć przypadło AZS Politechnice Opolskiej, a trzy AZS ponadto konkurencje drużynowe, zdobywając mistrzostwo w K-1 AWF Katowice (głównie za sprawą Justyny Iskrzyckiej). Mx3 i C-1 Mx3. Piętnaście – w tym siedem złotych – wywalczyli zawodni- Pięć złotych, trzy srebrne i jeden brązowy medal krakowianie cy AZS AWF Poznań podczas mistrzostw Polski juniorów zdobyli podczas MP juniorów i juniorów młodszych. Po trzy krąż- i juniorów młodszych. Trzy razy na podium stanęła Weronika ki sięgnęła Zuzanna Kulig, która wygrała konkurencję K1 junio- Waligóra, wygrywając K-1 na 200 m i zajmując drugie miejsce rek, z Jackiem Brańskim triumfowała w C-2 mix i była druga na 500 i 1000 m. Poznaniacy uplasowali się na drugiej lokacie w C-1 juniorek. Trzy razy na podium stawała też Alicja Bulera. w klasy昀椀kacjach klubowych. Zwieńczeniem ich sukcesów było zdominowanie MP w sprin- Dwanaście medali, w tym sześć złotych, zdobyli reprezentanci cie i zjeździe kajakowym. Ekipa AZS AWF Kraków zdobyła AZS podczas długodystansowych MP w kajakarstwie. Całe po- 12 medali (w tym trzy złote), wygrywając klasy昀椀kację klu- bową. Do sukcesów krajowych, których potwierdzeniem był tytuł najlepszego klubu w systemie sportu dzieci i młodzieży, krakowianie dołożyli także medale w mistrzostwach Europy juniorów i młodzieżowców. arze ajak anadyjki oznań k oznań k WF P WF P o: fb AZS A o: AZS A ot ot F F 67