Foto: Paweł Skraba nie odbyła się na stadionie AZS Łódź, na Anny Jagiełło, która stanęła na trzecim czyny świetnie spisywały się w turnieju którym na co dzień trenuje wielu wyczy- stopniu podium. 昀椀nałowym w Gdańsku i dopiero w walce nowych zawodników – studentów UŁ. Już W 2020 roku bez wątpienia świetnie na o złoto uznały wyższość rywalek z UAM pierwszą konkurencję 昀椀nałową, bieg na arenach AMP-ów radzili sobie debiutanci. Poznań. Co roku dorobek medalowy Uni- 100 m przez płotki, wygrała debiutująca Z pierwszego tytułu cieszyła się także Nina wersytetu Łódzkiego powiększali karatecy. w tych zawodach i reklamująca ją na plaka- Milczarek. Studentka Uniwersytetu Łódz- I tym razem nie zawiedli. Na najwyższym cie Klaudia Wojtunik, ustanawiając świet- kiego zdobyła złoty medal na AMP-ach stopniu podium w kategorii –50 kg stanę- ny nowy rekord życiowy. Tytuł najlepszej w jeździectwie w kategorii Pro昀椀 w skokach ła multimedalistka AMP-ów, Maria Dep- w trójskoku obroniła Agnieszka Bednarek. przez przeszkody. ta. Brązowy medal w kata drużynowym W biegach średnich klasę pokazał Grze- Do świetnych tradycji Uniwersytetu Łódz- zdobyła drużyna mężczyzn w składzie: gorz Petrusiewicz – zdobywca srebrnego kiego w siatkówce plażowej nawiązały Tomasz Pawlikowski, Mariusz Barański medalu na 800 m i brązowego na 1500 m. Patrycja Jundziłł i Kinga Legieta. Dziew- i Paweł Barański. W konkurencjach rzutowych nie zawiodła Justyna Piechota, która była druga w rzu- Foto: Robert Judycki cie dyskiem i trzecia w pchnięciu kulą. Podczas AMP-ów w pływaniu jednym z bohaterów dwudniowych zmagań na Aqua Lublin był Jakub Kraska. W swoim debiucie wypełnił plan w stu procentach – w dwóch startach indywidualnych zdobył dwa zło- te medale. Student Uniwersytetu Łódz- kiego wygrał rywalizację na 50 i 100 m stylem dowolnym. Srebrne medale upodobali sobie judocy, którzy od lat stawali na podium AMP-ów. Wicemistrzostwo w barwach Uniwersy- tetu Łódzkiego zdobyli Patrycja Skupień, Magdalena Jarkowska, Bartosz Ponichtera i Mateusz Resztak. Na uznanie zasługuje osiągnięcie zastępcy kierownika Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UŁ, 261