AZS ŁÓDŹ zanie najlepszego zawodnika czy najwięk- szego osiągnięcia wydaje się niemożliwe, bez wątpienia zespołowy bohater Uniwer- sytetu Łódzkiego jest jeden – koszykarze, którzy cieszyli się z pierwszego tytułu akademickich mistrzów Polski. Oni sami nie przewidzieli chyba takiego scenariusza. Po ostatnim, szóstym, decy- dującym zwycięstwie w 昀椀nale nie ukrywali radości. Wszak nie tylko zdobyli w końcu medal AMP-ów w klasy昀椀kacji generalnej, ale wygrali cały turniej. MVP został Bar- tłomiej Bartoszewicz. – To było dla nas święto, że udało nam się awansować do 昀椀nału. Zawodnicy byli zmęczeni, ale po- wiedziałem im, że okazja na wygranie Aka- demickich Mistrzostw Polski może się już nigdy więcej nie powtórzyć. Uważam, że byliśmy zespołem lepszym od AGH Kraków i bardzo się cieszę z dwóch złotych medali – podsumował start swoich podopiecznych trener Piotr Zych. – Nie spodziewaliśmy się, że zdobędzie- Foto: AZS Politechnika Łódzka my złoto. Liczyliśmy, że jesteśmy w stanie wywalczyć medal w typie uniwersytetów i taki był nasz cel. Jednak to, co się wy- darzyło w 昀椀nale, dostarczyło nam niesa- mowitych emocji. Bardzo się cieszymy, że byliśmy w stanie pierwszy raz wygrać cały turniej – oceniał na gorąco kapitan zespo- łu Dominik Binkowski, reprezentujący Uni- wersytet Łódzki w zawodach akademickich już od dziewięciu lat. Wiele powodów do dumy łódzkiej uczelni przynosili także w ostatnich dwóch la- tach tenisiści. I w tym roku nie zawiedli, zdobywając po raz trzeci z rzędu tytuł akademickich mistrzów Polski, choć oni – w przeciwieństwie do koszykarzy – ucho- Foto: Kinga Sałata dzili za faworytów 昀椀nałowego turnieju w Gdańsku. W drużynie zabrakło co praw- Harast wygrała w kumite drużynowym. się koszykarki Politechniki Łódzkiej. Naj- da Kamila Majchrzaka, który w czasie Harast cieszyła się także we Wrocławiu pierw wygrały turniej pół昀椀nałowy strefy B AMP-ów brał udział w wielkoszlemowym z dwóch złotych krążków – triumfowała w Lublinie, zgłaszając medalowe aspiracje Rolandzie Garrosie, ale jego koledzy Piotr indywidualnie w kumite w kategorii +68 w sezonie 2020. Podczas 昀椀nału w Łodzi ze- Matuszewski i Piotr Gryńkowski stanęli kg. Akademickim mistrzem Polski w ka- spół PŁ szedł jak burza – wygrał oba me- na wysokości zadania. tegorii –75 kg został Szymon Stawiarski, cze grupowe, ćwierć昀椀nał i pół昀椀nał. Dopie- Obaj wraz z Majchrzakiem grali w zwy- a srebro wywalczył Szymon Lasota. Brązowe ro w decydującej rozgrywce podopieczne cięskim zespole w 2018 i 2019 roku i zdo- medale zdobyli Piotr Chudobiński (–84 kg) Daivy Jodeikaite musiały uznać wyższość bywali medale seniorskich mistrzostw i Jakub Dynda (+84 kg). Politechniki Gdańskiej, ale mogły cieszyć Polski. Zadanie obrony tytułu w AMP- Z dwoma brązowymi medalami AMP-ów się ze srebrnego medalu. -ach w dwuosobowym składzie należało wrócili z Piły judocy Politechniki Łódzkiej. jednak rozpatrywać w kategorii trudnego Emilia Gzowska była trzecia w kategorii KOSZYKARSKA NIESPO- do realizacji, jeśli nie niemożliwego. Za- +78 kg, a Bartosz Szaran – w kategorii DZIANKA, TENISOWA wodnicy Uniwersytetu Łódzkiego pokonali +100 kg. Akademickim wicemistrzem Pol- tymczasem w drodze po złoto między in- ski we wspinaczce w konkurencji boulde- OCZYWISTOŚĆ nymi Uniwersytet Warszawski i Akademię ringu został Bartłomiej Gralewicz. Złoty W sezonie 2020 najlepsze w historii, siód- Leona Koźmińskiego w Warszawie, zasłu- medal AMP-ów w aerobiku wśród solistów me miejsce w klasy昀椀kacji medalowej zajął żenie wygrywając cały turniej. zdobył Adam Pigłowski, a w duecie z Alek- Uniwersytet Łódzki. Studenci tej uczelni Nikogo nie zaskoczyły z pewnością zdoby- sandrą Kobalczyk sięgnął po brąz. zdobyli 19 medali – osiem złotych, siedem cze medalowe lekkoatletów Uniwersytetu W grach zespołowych najlepiej spisały srebrnych i cztery brązowe. I choć wska- Łódzkiego, szczególnie że impreza ponow- 260