czterystumetrowców w sztafecie. Zespół PŁ nawet na moment nie oddał prowadzenia. Akademicką wicemistrzynią Polski w skoku wzwyż została Aleksandra Nowakowska. Dwa srebrne krążki – w biegu na 110 m przez płotki i skoku o tyczce – wywal- czył Maksymilian Mużdżyński. Brązowe medale do dorobku Politechniki Łódzkiej dorzucili Paulina Szablewska w trójskoku i Wiktor Walęcki na 110 m przez płotki. Na AMP-ach w biegach przełajowych nie zawiódł multimedalista tej imprezy – Ro- bert Głowala, który tym razem wywalczył srebro w biegu na 9 km. Formą tradycyjnie zaimponowali pływacy Politechniki Łódzkiej. Niekwestionowaną gwiazdą dwudniowych zmagań na Aqua Lublin był Jan Kałusowski, zwycięzca na Foto: Rafał Oleksiewicz 50 i 100 m stylem klasycznym. Jego re- wykonała świetną pracę. Na bieżąco liczy- neralną, wiem, że bardzo trudno będzie ła punkty AMP-ów, kontrolowała sytuację, utrzymać wysoką lokatę, dlatego w ciemno Foto: Rafał Oleksiewicz szukała też dyscyplin, w których warto wezmę miejsce w pierwszej piętnastce – wystartować, żeby być jak najwyżej w kla- zapowiada prezes KU AZS UMed Łódź. sy昀椀kacji – skomentował Dominik Oleś. Co warte podkreślenia – działacze, spor- CAŁE PODIUM POLITECHNIKI towcy i trenerzy AZS UMed Łódź nie Aż 33 medale AMP-ów – 13 złotych, 11 spoczęli na laurach i rozpoczęli działania srebrnych i 9 brązowych zdobyli w 2020 przed nowym sezonem AMP-ów. W grud- roku studenci Politechniki Łódzkiej, co niu ogłosili nabór zawodników do sekcji pozwoliło im na zajęcie drugiego miejsca unihokeja. Prawdziwą niespodzianką było w klasy昀椀kacji medalowej za UMCS Lublin. jednak utworzenie przez nich sekcji… wio- Najwięcej – dziesięć z nich wywalczy- ślarstwa, która przez lata uznawana była li lekkoatleci. Ręce same składały się do za niemożliwą do prowadzenia ze względu oklasków podczas rywalizacji na 400 m na brak warunków do treningu w Łodzi. mężczyzn w lekkoatletycznych AMP-ach. Nic jednak dziwnego, że to właśnie AZS Nie zawiedli faworyci z PŁ, którzy zajęli UMed Łódź podjął się tego wyzwania. Dla wszystkie trzy miejsca na podium. Trium- nich niemożliwe po prostu nie istnieje. fował Mateusz Rzeźniczak przed Kajeta- – Moim marzeniem jest zdobycie po raz nem Duszyńskim i Mateuszem Wójcikiem. 13. tytułu najlepszej uczelni medycznej Wójcik sięgnął także po brąz na 200 m. w kraju. Jeśli chodzi o klasy昀椀kację ge- Nie był zatem niespodzianką świetny start zultaty były dwoma najbardziej wartościo- wymi wynikami całych mistrzostw. Dwa medale indywidualnie wywalczył Marcel Wągrowski – złoty na 100 m stylem motyl- kowym i srebrny na 100 m stylem zmien- nym. Złoto na 50 m stylem motylkowym zdobył Bartłomiej Lassek. Na najwyższym stopniu podium na 100 m stylem zmiennym stanęła Zuzanna Dzwonnik. Ponadto Po- litechnika Łódzka zwyciężyła w sztafecie 4×50 m stylem zmiennym mężczyzn oraz zdobyła brązowy medal w sztafecie mie- szanej 4×50 m stylem dowolnym. Jak co roku znakomicie na AMP-ach zapre- zentowali się karatecy z Politechniki Łódz- kiej, na czele z mistrzynią świata sprzed dwóch lat Dorotą Banaszczyk. Studentka PŁ była najlepsza w kumite indywidual- nym w kategorii –60 kg, a razem z Kingą Foto: Michał Żukowski 259