Trochę słabszy rok WRZESIEŃ Osiem medali zdobyła podczas mistrzostw Polski sekcja zapaśnicza seniorów AZS AWF Warszawa. Najcenniejsze wywalczyli Anna Łukasiak i Rasulion Inojatow. Startująca w najlżejszej kategorii Łukasiak przystąpiła walczyli ponadto Iwan Nylypiuk (–77 kg), Islam Aliew do rywalizacji opromieniona pierwszym międzynarodo- (–82 kg), Jakub Antoszewski i Patryk Kamiński (obaj wym sukcesem, jakim był wywalczony w kwietniu brąz –97 kg). O sporym pechu mógł mówić Nylypiuk, który ME. – Przez ostatni czas włożyłam jeszcze więcej pracy w całych zawodach trzykrotnie wygrał przez przewagę w doskonalenie swojego zdrowia, jak i formy. Mój plan techniczną, raz przez „tusz” i tylko w pół昀椀nale uległ 4:5 to nie zawieść siebie, znajomych i trenera, którzy za- późniejszemu triumfatorowi – Patrykowi Bednarzowi. wsze tak bardzo we mnie wierzą. Wchodzę na matę Seria trzecich miejsc dała stołecznemu klubowi trze- i robię swoje. Wiem, że jeśli do czegoś dążę, to jestem cią lokatę w klasy昀椀kacji drużynowej mistrzostw kraju w stanie to osiągnąć, co udowodniłam nie raz – mówiła w stylu klasycznym. Dorobek AZS AWF Warszawa uzu- przed zawodami dla portalu nazapasniczejmacie.pl. pełnili w 2021 roku Patryk Kamiński – trzeci w młodzie- Z roli faworytki wywiązała się wyśmienicie, poko- żowych MP w stylu klasycznym w kategorii –97 kg, Do- nując w finale Agatę Walerzak. Był to jej… dziesiąty minik Krawczyk, który był drugi w kat. –125 kg wśród tytuł seniorskiej mistrzyni Polski (i 15 medal). „Cieszę wolniaków, a także Klaudia Karwowska, która drugie się, że kolejny cel na 2021 zakończył się sukcesem. miejsce wywalczyła podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Wytrwałością i ciężką pracą jesteśmy w stanie osią- Młodzieży (kat. –57 kg). gnąć wszystko. Dziękuję za wiarę i motywację” – na- Na szczególne wyróżnienie zasługują klasycy Aliew pisała na swoim profilu. i Adam Gardzioła, którzy w świetnym stylu wygrali mi- Łukasiak była w październiku jedyną przedstawiciel- strzostwa Polski juniorów. W kat. –82 kg Gardzioła wszyst- ką AZS w reprezentacji Polski na mistrzostwa świata kie pojedynki wygrał przez przewagę punktową. Aliew w Oslo. W kwali昀椀kacjach przegrała tam jednak z Migle- (z pochodzenia Dagestańczyk, który od urodzenia mieszkał ną Seliszką z Bułgarii i zajęła 15. miejsce. w Warszawie) wystartował w cięższej kat. –87 kg i w ca- Brąz z kategorii młodzieżowej po raz kolejny powtórzyła łych zawodach nie stracił ani jednego punktu, wszystkie wśród seniorek Wiktoria Karwowska. Pierwszy medal – pojedynki wygrywając przed czasem! i to od razu złoty – na zawodach tej rangi wywalczył – To był trochę słabszy rok niż 2020. Tamten był wy- Rasulion Inojatow. Zawodnik mający korzenie tadżyc- jątkowy i przyniósł naszemu klubowi znacznie więcej kie uregulował sprawy formalne i mógł wystartować medali, ale w 2021 mogliśmy cieszyć się z przełamania w mistrzostwach Polski. Triumfował w najlżejszej kate- Łukasiak i występu Nylypiuka oraz Romana Pacurkow- gorii stylu wolnego. W rywalizacji każdy z każdym trzy skiego na mistrzostwach Europy. Czekam, aż Rasulion z czterech pojedynków wygrał przed czasem. i Aminjon uzyskają sportowe obywatelstwo polskie. Podobna historia związana była z Aminjonem Sadullo- Wtedy będą mogli powalczyć o młodzieżowe medale na jewem, który wśród wolniaków zdobył brąz w kategorii międzynarodowych arenach – ocenił trener koordynator –65 kg. Cztery brązowe krążki w stylu klasycznym wy- AZS AWF Warszawa Artur Kruszewski. y s a p a a z w a z s r a F W W S A Z b A : f o t o F 114