AZS Częstochowa w 2021 roku Planowaliśmy w miarę szybko nadrobić organizacyjnie ubiegły jubileuszowy rok, ale kolejne fale pandemii pokrzyżowały ambitne cele. Częstochowski AZS w 2021 roku z obawą rozpoczął 76. sezon działalności sportowo-organizacyjnej. a Aleksander Jaworski wywalczył brązowy medal w dwuboju w mło- dzieżowych MP (Zamość) w kategorii –67 kg. Strzelczyni Marcjanna aba kr Tomżyńska była zaś trzecia w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży eł S (Bydgoszcz) w karabinie sportowym 60 strzałów. aw W sezonie 2021/22 w II lidze piłki siatkowej występowały aż dwa a o: P w częstochowskie AZS. Eco-Team AZS Stoelzle swoje mecze rozgrywał o ot h F c w Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej, a beniaminek – o t s ę AZS Częstochowa w Hali Polonia przy al. Armii Krajowej. Ci pierwsi słynęli z bardzo dobrej pracy z młodzieżą, czego potwierdzeniem było D Cz J czwarte miejsce w 昀椀nałach mistrzostw Polski juniorów. Politechni- S U Z ka Częstochowska wywalczyła zaś czwarte miejsce w 昀椀nałach AMP : A o siatkarzy. Ich pierwsze derby zakończyły się tie-breakiem i wygraną t o F Eco-Team AZS Stoelzle. W środku drugoligowej tabeli uplasowali się koszykarze AZS Częstochowa. Sportowo był to dobry i trudny rok. W najwyższej li- Prężnie działał też Klub Seniora AZS, który w kościele akademickim dze występowały tenisistki stołowe, które wywalczyły poświęcił swój sztandar. Następnie w towarzystwie Członków Hono- brąz drużynowych mistrzostw Polski (dziewiąty medal rowych AZS świętował jubileusz 50-lecia! Z tej okazji członkom klubu mistrzostw Polski w historii ich startów). Roksana Za- i sympatykom AZS wręczono jubileuszowe medale. W największej hali łomska została zaś srebrną medalistką mistrzostw Polski sportowej Częstochowy zainstalowano zaś ponad 20 tablic historycz- w grze podwójnej (Arłamów). Ten medal jest już 39. krąż- nych „Gramy z AZS Częstochowa od 75 lat”. kiem częstochowianek w indywidualnych zmaganiach. Z inicjatywy Wiesława Piety w bibliotece przyszłego muzeum AZS Kolejne sukcesy sportowe były dziełem niepełno- i tenisa stołowego zgromadzono archiwalne dokumenty, fotogra昀椀e, pu- sprawnych tenisistów stołowych, którzy w Mistrzo- chary i kolekcje medali oraz programy z zawodów i monogra昀椀e. Z okazji stwach Polski Niesłyszących (Radom) zdobyli 15 medali, 50-lecia uniwersytetu ukazał się także kolorowy folder z osiągnięciami w tym 5 złotych. Studenci uniwersytetu Adrian Szeliga, sekcji tenisa stołowego. Po rocznej przerwie zorganizowano także XI Julia Szemiel, Gabriela Dyszkiewicz, absolwent AJD – Memoriał im. Patryka Lebka i IV im. Jerzego Łęgowika w tenisie sto- Paweł Pięta oraz wychowanek KU AZS UJD – Karol Ja- łowym oraz dwa wydarzenia Zagraj z mistrzem w częstochowskich błoński potwierdzili, że są zdecydowanymi kandydatami szkołach podstawowych nr 8 i 54. na uczestnictwo w Letnich Igrzyskach Głuchych. Studenci uniwersytetu i politechniki startowali w Akademickich Mi- Niezły rok zaliczyli sztangiści. Tytuł wicemistrza Pol- strzostwach Polski, stając na podium w typach uczelni (w biegach ski seniorów w dwuboju (Gdańsk) zdobył Łukasz Mruk, przełajowych, lekkoatletyce i trójboju siłowym). Wiesław Pięta i k s r a h c u r K u t r : A o t o F 289