Mistrzostwa Polski seniorów w judo 2021 – medaliści AZS ZŁOTE MEDALE ZIERNIK Paulina Szlachta AZS AWF Wrocław –48 kg AŹD Karolina Pieńkowska AZS UW Warszawa –52 kg P Sandra Lickun AZS UW Warszawa –78 kg Damian Stępień AZS UW Warszawa –81 kg Tomasz Szczepaniak KJ AZS Opole –90 kg Kacper Szczurowski KŚ AZS Gliwice –100 kg SREBRNE MEDALE Karolina Miller AZS AWFiS Gdańsk –70 kg Urszula Hofman AZS AWF Wrocław –78 kg Paweł Tylek KJ AZS Opole –60 kg Wiktor Mrówczyński AZS AWF Katowice –73 kg AZS AWF Wrocław drużyna BRĄZOWE MEDALE Anna Dąbrowska AZS AWF Wrocław –63 kg Wiktoria Lis AZS AWF Katowice +78 kg Konrad Szatkowski AZS AWF Wrocław –73 kg Jakub Pankowski KJ AZS Opole –81 kg Radosław Koszczyński AZS AWF Warszawa –90 kg Kyryło Wesełowski AZS AWF Warszawa –90 kg Daniel Moskal AZS AWF Wrocław –100 kg AZS AWF Katowice drużyna Fajnie coś udowodnić To był prawdziwy nokaut. Podczas mistrzostw Polski w taekwondo zawodnicy AZS zdobyli 47 medali, wygrywając aż 12 z 16 kategorii. Aż 14 medali (w tym trzy złote) zdobył drugi w rankingu klubowym AZS UWM Olsztyn. Szansy na obronę tytu- łu nie dostał Łukasz Cudnoch, którego wycofano z 昀椀nału z powodu kontuzji. Co ciekawe, azetesiacy zdobyli o jeden złoty medal więcej niż w roku 2020, ale ponownie sztuka ta udała się tylko trzem osobom. Wszystkie wystartowały w cięższej niż rok wcześniej kategorii. To Emilia Kaspruk, Mateusz Szczęsnowski i Patrycja Adamkiewicz. Ta ostatnia wydłużyła serię zwycięstw do sześciu, ale była jedyną obok Mateusza Nowaka przedstawicielką AZS AWF Warszawa na najwyższym stopniu podium. Jej klub wywalczył na mistrzostwach aż 16 medali, z czego aż 10 było brązowych. Adamkiewicz potwierdziła niebawem wysoką formę, wygry- Foto: fb AZS AWF Poznań sekcja taekwondo olimpijskiego Zwycięzcą klasy昀椀kacji drużynowej został OŚ AZS Poznań, który wywalczył dziewięć – w większości najcenniejszych – krążków. Olimpijską formę potwierdzili Aleksandra Ko- walczuk (niebawem zdobyła brąz Pucharu Świata w Pary- żu) i Karol Robak. Obydwoje wrócili na podium krajowych mistrzostw po roku przerwy. – Mistrzostwa Polski łączą się z wysoką presją. Wyjeżdżamy za granicę i zdobywamy tam medale, więc wszyscy oczekują, że w kraju też będziemy wygrywać. Fajnie było udowodnić, że jest się najlepszym, choć młodzież coraz bardziej depcze nam po piętach – powiedział Robak, który co prawda w Tokio nie startował, ale pełnił tam rolę sparingpartnera. Foto: fb Taekwondo AZS Poznań 130