LIPIEC Z Rzeszowa na podbój Europy Złoto i srebro przywiozło z juniorskich mistrzostw Europy dwoje zawodników Fibrainu AZS Politechniki Rzeszowskiej. Polska wywalczyła złote medale w turnieju drużynowym mężczyzn, pokonując w 昀椀nale Francję 3:2. W składzie na- szej ekipy był niezwykle uzdolniony tenisista rzeszow- skiego klubu – Szymon Kolasa, który w zawodach roze- grał dwa pojedynki i oba wygrał. Sześć zwycięstw i jedną porażkę w drużynowych zmaganiach pań zanotowała jego ś a klubowa koleżanka – Zuzanna Wielgos, a reprezentacja n a wywalczyła miejsca 7–8. a B k i Znacznie lepiej udał się Zuzi turniej deblowy. W parze n i m z Anną Brzyską udało się dotrzeć aż do pół昀椀nału i wywalczyć o brązowe krążki. W nim Polki przegrały z Rosjankami 1:3. : D o t o Więcej na str. 341. F Pola i Julia nadziejami na Paryż! Siedemnastolatki z AZS Poznań, Julia Damasiewicz i Pola Wawrzyniak, wygrały mistrzostwa świata juniorek w nowych olimpijskich klasach. Włoska Gizzeria została zdominowana przez że- glarzy z Polski, a na najwyższym stopniu podium ostatecznie stanęła niespełna 17-letnia zawod- niczka AZS Poznań. Julia była zdecydowaną fa- worytką regat, bo pomimo młodego wieku od- nosiła już sukcesy w rywalizacji z seniorkami. Swoje umiejętności potwierdziła, wygrywając i k aż 13 z 17 rozegranych wyścigów w olimpijskiej s w konkurencji Formula Kite Foil, którą wpisano do o k programu igrzysk w Paryżu w 2024 roku. uł p – Jestem bardzo szczęśliwa, bo wygranie mi- e ł Cz a strzostw świata to naprawdę wielki sukces. Ten f sport to duża część mojego życia i jestem pod- a : R o t ekscytowana tym zwycięstwem. Prowadziłam od o pierwszego dnia, ale nie było łatwo. Dziękuję F wszystkim, którzy we mnie wierzyli, kibicom broniła też niebawem podczas rozgrywanych we wrześniu mistrzostw i mojej rodzinie w Polsce, której dedykuję ten Europy. W Montpellier nie udało jej się jednak dostać do 昀椀nału w ka- medal – mówiła zwyciężczyni. tegorii Open i zajęła czwarte miejsce. Oczywiście oznaczało to dla niej Wcześniej na wodach Zatoki Puckiej złoto mi- złoto w klasy昀椀kacji U19. strzostw świata juniorek w formule IQ Foil – – Walczyłam bardzo zacięcie o możliwość startu w 昀椀nale w kategorii Open, drugiej, która pojawi się na igrzyskach w Paryżu ale niestety parę drobnych błędów pokrzyżowało mi plany. Aktualnie my- – wywalczyła Pola Wawrzyniak. Na podium to- ślami jestem już na mistrzostwach świata, które za niecały miesiąc odbędą warzyszyła jej Karolina Gajdzińska, która ukoń- się w Torre Grande we Włoszech. Mam spore ambicje na te regaty! – ko- czyła regaty na trzecim miejscu wśród juniorek mentowała na gorąco najlepsza polska kitesurferka. i drugim w kategorii U17. W Omanie dopięła swego, zajmując w gronie młodzieżowców drugie – Po pięciu dniach zaciętej rywalizacji w zmien- miejsce. Musiała o nie mocno walczyć, bo w połowie regat przytra昀椀ły nych warunkach udało mi się zdobyć pierwsze jej się problemy techniczne, przez które nie ukończyła dwóch wyścigów. miejsce w kategorii dziewczyn! Dziękuję za Ostatecznie uznała wyższość reprezentującej Izrael Gal Zukerman, która wsparcie ze strony trenerów Piotra Myszkow- wygrała wszystkie. skiego i Maćka Dziemiańczuka. Dziękuję też za Warto dodać, że czwarte miejsce na obydwu czempionatach globu i pierw- wszystkie słowa otuchy – komentowała na go- sze na mistrzostwach Europy zajął klubowy kolega Damasiewicz – Jakub rąco po ostatnim wyścigu Pola. „Speedy” Jurkowski, a na mistrzostwach Europy juniorów brąz U17 zdobyła Jak przystało na mistrzynie świata, Damasiewicz Karolina Gajdzińska (tu w swojej kategorii Wawrzyniak była siódma). Po- i Wawrzyniak nie pozostawiły złudzeń rywalkom twierdziło to silną pozycję AZS Poznań i pozwoliło z optymizmem wyglą- podczas mistrzostw Polski w Pucku. Damasie- dać igrzysk w Paryżu. wicz obroniła tytuł po raz trzeci z rzędu. Tytułu Kacper Czarnota, DS 74