AZS WARSZAWA Sukces w kilku smakach Dla jednych może być to tytuł lub puchar, a dla innych awans albo utrzymanie – sukces smakuje różnie, chociaż cieszy zawsze tak samo. Czasami przedstawiciele stołecznych sekcji osiągali go w blasku 昀氀eszy, a niekiedy przy wsparciu tylko najbliższych. Tylko dwie stołeczne drużyny w sezonie 2020/21 zdobyły ty- W rozgrywkach pucharowych pokonały po zaciętym meczu Ząb- tuł mistrzów Polski w sportach zespołowych. Wśród nich są kowię Ząbki 4:2 oraz wygrały z inną ekstraligową drużyną AZS piłkarze wodni AZS Uniwersytetu Warszawskiego, którzy jako UW (5:3). Już w Poznaniu w pół昀椀nale turnieju przegrały z Rol- beniaminek rozgrywek sprawili sporą sensację. Choć wydawa- nikiem Głogówek 1:3 i zdobyły brąz. To jeden z największych ło się, że ostatnia seria spotkań i mecze w Bytomiu rozstrzy- sukcesów w historii sekcji. Sprawił on, że większość zawodniczek gną o losach tytułu, to jednak tamtejsza Polonia wcześniej pozostała, by grać w I lidze, wierząc w szybki powrót do elity. zgubiła punkty. Azetesiacy już przed zakończeniem sezonu – Chcemy pokazać, że robimy kawał dobrej roboty. Nie boimy mieli zapewniony tytuł. Rozgrywki kończyli w podwójnej koro- się nikogo, chcemy grać z najlepszymi i dać znać, że jak wróci- nie, bo do swojego dorobku dołożyli też Puchar Polski. my za rok do ekstraligi, to będzie trzeba się nas bać – mówił – Naszym celem było zdobycie tytułu mistrza Polski. Wi- Adrian Frankowski, II trener AZS SGGW. działem naszą ciężką pracę na treningach, ale jak zawsze Na chwilę przeniesiemy się na tatami, bo kolejne udane mi- potrzebne było też szczęście. Każdy z chłopaków wiedział, strzostwa Polski seniorów mają za sobą judocy AZS Uniwer- po co tu jest i czuliśmy taką adrenalinę. Wbrew temu, co sytetu Warszawskiego. Zawodnicy z Karowej zdobyli łącznie mówi tabela, naszym najtrudniejszym rywalem nie była Po- trzy złote krążki i zwyciężyli w klasy昀椀kacji medalowej. Dla lonia Bytom, ale Alfa Gorzów, bo mecze z nią to były kosz- AZS UW medale zdobyli Karolina Pieńkowska (52 kg), Sandra mary – ocenił Jakub Bednarek, trener AZS UW. Lickun (78 kg) i Damian Stępień (81 kg). We wrześniu waterpoliści AZS UW zagrali w eliminacjach – Nasza sekcja jest bardzo liczącą się w Polsce, czego wy- do Europejskiej Ligi Mistrzów. Był to pierwszy od czterech nikiem są trzy złote medale w Pile. Powtórzyliśmy wynik lat występ polskiej drużyny na tym etapie rozgrywek. Nie z 2018 roku, kiedy również zdobyliśmy trzy złote krążki. udało się jednak podbić Starego Kontynentu ani zaznaczyć Zdobywamy też medale w młodszych kategoriach, ale chcąc tam mocniej swojej obecności. myśleć o największych zaszczytach jak igrzyska, to najlepsi Czasami sukces mieszał się też z goryczą porażki, o czym muszą startować w rankingowych turniejach, a to wszystko są przekonały się futsalistki AZS SGGW. Podopieczne trenera koszty – opowiada trener Zdzisław Grochowski. Pawła Szymańczuka nie zdołały utrzymać się w ekstrali- Powody do zadowolenia mieli też lekkoatleci AZS AWF War- dze. Jednak to, że wykonywana praca daje efekty, poka- szawa, którzy zajęli drugie miejsce w klasy昀椀kacji punktowej zały, grając w Pucharze Polski. Jako ligowy spadkowicz mistrzostw kraju rozgrywanych w Poznaniu. Swoją dominację awansowały do 昀椀nałowego turnieju z udziałem najlepszych w sprincie zaprezentowała Pia Skrzyszowska, która wywal- czterech drużyn. czyła aż dwa złote medale: w biegu na 100 m przez płotki W ZS U : A o t o F 368