Monika na rekord Świetny prezent urodzinowy sprawiła sobie Monika Hojnisz-Staręga, zdobywając złoto mistrzostw świata. Wysoką formę potwierdziła na krajowym podwórku. Najlepsza polska biathlonistka wysoką formę po- twierdzała jednak skutecznie w mistrzostwach kraju. Podczas rozgrywanych w lipcu w Czarnym Borze MP w biathlonie letnim (uwzględniającym bieg) wygrała wszystkie wyścigi. W biegu indywidualnym wyprze- dziła rywalki o blisko półtorej minuty, w sprincie była o kilkanaście sekund lepsza od klubowej koleżanki – Kamili Żuk, by dominację potwierdzić w starcie ma- sowym, w którym brąz przypadł kolejnej zawodniczce AZS AWF Katowice – Natalii Tomaszewskiej. Monika wywalczyła w ten sposób 17., 18. i 19. tytuł mistrzyni Polski w tej odmianie biathlonu. U mężczyzn Wojciech Filip (AZS AWF Wrocław) stracił 1.3 s do zwycięzcy sprintu i musiał zadowolić się srebrem. Foto: fb Monika Hojnisz-Staręga o昀椀cjalna strona Podczas wrześniowych MP na nartorolkach Hoj- Dzień po 30. urodzinach zawodniczka AZS AWF Katowice została mi- nisz-Staręga znów była niepokonana. Triumfowała strzynią świata w biathlonie na nartorolkach. W czeskim Nowym Meście w sprincie (wyprzedziła Żuk mimo trzech pomyłek) wygrała konkurencję sprintu, choć zaliczyła jedną karną rundę. To był jej i biegu pościgowym. Był to jej… ósmy złoty krążek tej szósty medal w tej imprezie, ale pierwszy złoty. Szansę na kolejny straciła imprezy. Dwa zdecydowane zwycięstwa odniósł też w biegu pościgowym, do którego wyruszyła jako pierwsza. Po pięciu po- Przemysław Pancerz z AZS AWF Wrocław. Dla niego myłkach na strzelnicy 昀椀niszowała dopiero na czwartym miejscu. były to pierwsze seniorskie triumfy na tych zawodach. Mocno kopali Trzy medale europejskich zmagań młodzieżowych i cały worek w mistrzostwach krajowych stały się udziałem taekwondzistek i taekwondzistów AZS. Foto: fb Taekwondo AZS Poznań Foto: fb Taekwondo AZS Poznań Brązowe krążki młodzieżowych mistrzostw Europy wy- walczyli Marcelina Koszel i Łukasz Cudnoch. W Esto- nii zawodniczka OŚ AZS Poznań stanęła na podium w kategorii +73 kg, a reprezentant AZS UWM Olsztyn w kategorii –68 kg. Co ciekawe – obydwoje identycznie spisali się także podczas młodzieżowych mistrzostw Polski, w których zajęli drugie miejsca. Ta impreza kolejny raz była popisem klubów AZS, które wywalczyły 22 medale, w tym 6 złotych. Dwa (Łucji Oleszczuk i Łukasza No- waka) przypadły AZS AWF Warszawa, który został najlepszym klubem zawodów. Bezapelacyjnym triumfatorem rozgrywanych równolegle mistrzostw w kategorii juniora okazał się tymczasem AZS UWM Olsztyn, którego reprezentanci zgarnęli aż dziewięć krążków. Po najcenniejsze sięgnęli Patrycja Januszko, Agnieszka Krajewska, Mateusz Chrzanowski, Piotr Dolat i Mateusz Kowalski. Na tych zawodach azetesowskie kluby zdobyły razem 24 medale, a wśród zwycięzców znalazła się także Antonina Walczak. Startująca w najlżejszej kategorii zawodniczka OŚ AZS Poznań w listopadzie wdrapała się ponadto na trzeci stopień podium juniorskich mistrzostw Europy, któ- re rozegrano w Sarajewie. Był to jedyny medal polskiej reprezentacji na tej imprezie. Foto: fb AZS UWM Olsztyn taekwondo 107