Takiego powrotu nie widzieli Kawał dobrej i mokrej roboty wykonali piłkarze wodni AZS Uniwersytetu Warszawskiego, którzy sprawili sporą niespodziankę, zdobywając Puchar Polski seniorów. To pierwszy tak znaczący sukces w historii tej sekcji. W Gliwicach do walki o krajowy puchar przystąpiło osiem drużyn, w tym gospodarze, obrońcy trofeum i mistrzowie Polski – Polonia Bytom. To właśnie z tą drużyną gracze AZS Uniwersytetu War- szawskiego spotkali się w decydującym meczu. Wyniki AZS UW w finałowym Choć naturalnym faworytem spotkania byli bytomianie, to azete- siacy dopiero debiutujący w ekstralidze nie złożyli broni i wygrali turnieju Pucharu Polski po czterech kwartach 12:7. Początek rywalizacji był jednak bardzo 2021 w piłce wodnej wyrównany, a do przerwy utrzymywał się remis 3:3. – W finale graliśmy dobrze w obronie i mieliśmy dużo okazji ĆWIERĆFINAŁ w ataku, ale ich nie wykorzystaliśmy. Wiedziałem, że przyj- AZS UW – CHEĆKO Brukarstwo dzie taki moment, że coś wpadnie, bo mieliśmy bardzo dobre ALFA Gorzów Wlkp. 9:6 sytuacje. Cieszy mnie, że chłopaki wytrzymali, bo to nie było proste i mecz mógł się ułożyć w jedną lub drugą stronę. Jestem PÓŁFINAŁ dumny z mojej drużyny – mówił na gorąco Jakub Bednarek, trener AZS UW. AZS UW – ŁSTW OCMER Łódź 9:9 Emocji nie zabrakło też w półfinałowym spotkaniu z wielokrot- (karne 4:3) nym zdobywcą pucharu i 15-krotnym mistrzem Polski – ŁSTW Łódź. Choć po czterech kwartach utrzymywał się wynik 9:9, to FINAŁ AZS wygrał w rzutach karnych. AZS UW – ŁUKOSZ WTS Polonia – Trudno powiedzieć, który mecz był trudniejszy. Drużyna Bytom 12:7 z Łodzi zagrała tak samo taktycznie jak my z nią w lidze. Początkowo nie mieliśmy pomysłu, jak to rozwiązać, ale wró- ciliśmy z wyniku 5:9 na 9:9 w ciągu jednej kwarty. Trenerzy mówili, że nie widzieli takiego powrotu przez całe swoje życie – dodał trener Bednarek. Robert Zakrzewski Foto: AZS UW 11