Andżelika ma grubą skórę Zawodnicy AZS AWF Katowice zdominowali mistrzostwa kraju na dystansach, które rozegrano na torze łyżwiarskim w Tomaszowie Mazowieckim. Katowiczanie wygrali sześć konkurencji. Pierwszego w karierze mistrzostwa Polski doczekała się które również biegły w sprincie i zdobyły w ten sposób po Andżelika Wójcik i – co dziwne – nie było to zwycięstwo na dwa złote medale, wygrała ponadto bieg drużynowy. 500 m. Na tym właśnie dystansie Andżelika świetnie spisała Z brązowego medalu w biegu drużynowym mężczyzn cieszył się podczas zawodów otwarcia sezonu w niemieckim Inzell. Po- się także AZS Zakopane. Startujący w nim Paweł Ostrowski lka uzyskała piąty w tym sezonie czas na świecie (37.64), bijąc był trzeci również wśród młodzieżowców na 5000 m. tym samym rekord Polski należący dotychczas do Kai Ziomek. Niebawem na tym samym torze odbyła się inauguracja Pu- W Tomaszowie Maz. przegrała z Kają wyścig na najkrót- charu Świata. Ku swojemu zaskoczeniu Wójcik i Michalski szym dystansie o 0.05 s, ale pokonała ją i Karolinę Bosiek wystartowali na 500 m w grupie B i ją wygrali. – Po- na 1000 m. – Na 500 m nie udało mi się dostosować do wiedziałem do trenera, żeby był spokojny, bo po prostu warunków panujących na torze. Na szczęście mam grubą wygram i wrócę do grupy A. Cieszę się, że dotrzymałem skórę i szybko zapomniałam o tym niepowodzeniu. W sezo- słowa – mówił Michalski. Cieszyła się także jego klubowa nie olimpijskim celuję w 500 metrów, jeśli jednak moja dys- koleżanka, która uzyskała najlepszy w historii wynik pol- pozycja pozwala mi na ściganie się na dwukrotnie dłuższym skiej zawodniczki na torze w Tomaszowie Mazowieckim. dystansie, to nie mam zamiaru odpuszczać – komentowała – Gdy zobaczyłam tablicę, byłam naprawdę w szoku, że dla mediów Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego za- udało się pojechać tak szybko. Bardzo dobrze to wygląda- wodniczka AZS AWF Katowice, która z koleżankami wygra- ło i miałam spokojną głowę – mówiła Polka. W grupie A oby- ła także sprint drużynowy. dwoje uzyskali gorsze czasy i zajęli miejsca poza czołową Wielki sukces odniósł Piotr Michalski, który wygrał i na dziesiątką. Foto: Paweł Skraba 500 m, i na 1000 m. „To był mój plan na te zawody i został zrealizowany w stu procentach. Cieszę się z szybkiej po- prawy kilku technicznych rzeczy i liczę, że uda mi się do- szlifować formę w dalszej części sezonu. Następne ściganie znowu w Tomaszowie Mazowieckim, ale tym razem będzie to już Puchar Świata” – napisał na swoim pro昀椀lu. Serię zwycięstw wydłużyła Magdalena Czyszczoń, która po raz piąty z rzędu wygrała na najdłuższym dystansie 5000 m, uzyskując czas 7:26.53. – Cieszę się z tego zwycię- stwa, ale chciałabym mieć okazję także do radości z suk- cesów międzynarodowych. Teraz najważniejsza jest kwali昀椀- kacja na igrzyska, ale by ją zdobyć, trzeba będzie pojechać w granicach 7:10. Dobrze, że plecy już mnie nie bolą – mó- wiła łyżwiarka, która wywalczyła także srebro na 3000 m i brąz w biegu masowym. Z Olgą Kaczmarek i Igą Wojtasik, XXXVI Mistrzostwa Polski na Dystansach – medaliści AZS ) ZŁOTE MEDALE N Z P Andżelika Wójcik AZS AWF Katowice 1000 m a ( k Piotr Michalski AZS AWF Katowice 500 m s w Piotr Michalski AZS AWF Katowice 1000 m e z c r Magdalena Czyszczoń AZS AWF Katowice 5000 m a Magdalena Czyszczoń, Olga Kaczmarek, Iga Wojtasik AZS AWF Katowice bieg drużynowy a K n n Andżelika Wójcik, Olga Kaczmarek, Iga Wojtasik AZS AWF Katowice sprint drużynowy : A o t o F SREBRNE MEDALE Andżelika Wójcik AZS AWF Katowice 500 m Magdalena Czyszczoń AZS AWF Katowice 3000 m e BRĄZOWE MEDALE n a p Magdalena Czyszczoń AZS AWF Katowice bieg masowy o k a Radosław Jakubski, Paweł Ostrowski, Patryk Wójcik AZS Zakopane bieg drużynowy S Z Olga Kaczmarek AZS AWF Katowice 1500 m młodzieżowcy Z b A Gaweł O昀椀cjalski AZS AWF Katowice 500 m młodzieżowcy : f o Paweł Ostrowski AZS Zakopane 5000 m młodzieżowcy t o F Piotr Nałęcki AZS AWF Katowice 1500 m młodzieżowcy 135