0 Foto: Rafał Oleksiewicz (PressFocus) 2 0 i myślę, że to zbuduje nas na przyszłość – oceniał 2 start sztafety mężczyzn Duszyński. OKIO W biegach indywidualnych dobrze spisała się Kacz- T marek. Zawodniczka AZS AWF Wrocław nie zdo- łała co prawda awansować do 昀椀nału 400 m, ale w pół昀椀nałowym biegu uzyskała wartościowy re- zultat – 50.79 s, zaledwie o 0.07 s gorszy od re- kordu życiowego. Poziom pół昀椀nałów 400 m kobiet był niezwykle wysoki. Aby walczyć o medale, na- OLIMPIJSKIEleżało złamać barierę 50 sekund. Polka została A sklasy昀椀kowana na 12. miejscu. Z walki o awans SK do pół昀椀nału 400 m zrezygnował Zalewski, który stanął na starcie eliminacji, ale po 100 m zwolnił i dotruchtał do mety, oszczędzając siły na starty IGRZYw sztafecie mężczyzn. Była jeszcze kobieca sztafeta 4x100 m, którą rozpo- częły Marika Popowicz-Drapała i Klaudia Adamek, LETNIEa kończyły dwie zawodniczki AZS AWF War- szawa. Paulina Paluch przekazała pałeczkę Pii Skrzyszowskiej, która najpierw straciła tempo, XXXIIpotem odrabiała straty i finiszowała z czasem 43.09 s. Mimo jednego z najlepszych wyników w historii Polkom jednak nie udało się awanso- wać, bo pół昀椀nał ukończyły na czwartym miejscu. – Jeszcze nie biegałyśmy w takim składzie i był lekki stres. Trochę nam zabrakło, ale nie ma po- wodu do smutku – powiedziała Paluch. W Tokio byli, ale nie wystartowali: Dominika Ba- ćmaga (AZS AWF Warszawa), Paulina Guzowska (AZS AWF Katowice), Kornelia Lesiewicz (AZS AWF Gorzów Wlkp.), Wiktor Suwara (AZS AWF Warszawa) i Tymoteusz Zimny (OŚ AZS Poznań). Wszyscy pełnili rolę rezerwowych w sztafetach. Aleksandra Leszczyńska, DS Foto: Paweł Skraba 80