AZS WROCŁAW Sukcesy w Tokio Z igrzysk w Tokio nasi sportowcy wrócili z 14 medalami, a olbrzymi wkład w bardzo dobry wynik mieli zawodnicy AZS. Wrocławskich akcentów w Japonii też było sporo. Oprócz medalowych występów Natalii Kaczmarek z bardzo dobrej wygrała bieg pół昀椀nałowy, a w biegu medalowym strony zaprezentowali się między innymi Joanna Linkiewicz, Agata zajęła piąte miejsce. To ogromny sukces naszej Ozdoba-Błach z AZS AWF Wrocław, Natalia Bajor reprezentująca sztafety, która dwa razy złamała wydawało się AZS UE Wrocław, a także trener Marek Rożej, którego podopieczni nieosiągalny przed igrzyskami czas trzech minut, w sztafecie mieszanej 4×400 m zdobyli złoty medal oraz w sztafecie uzyskując w 昀椀nale 2:58.46. męskiej 4×400 m zajęli świetne piąte miejsce. Znakomicie zaprezentowała się również Agata Natalia Kaczmarek na igrzyska olimpijskie przygotowała znakomitą Ozdoba-Błach (AZS AWF Wrocław), która w olim- formę. Już w pierwszym starcie na IO wywalczyła złoty medal w de- pijskim debiucie zajęła siódme miejsce w kategorii biutującej konkurencji – sztafecie mieszanej 4×400 m, a zakończyła –63 kg. Agata olbrzymią niespodziankę sprawiła zawody srebrnym medalem w sztafecie kobiet 4×400 m, bijąc przy w 1/8 昀椀nału, pokonując wicemistrzynię świata tym wraz z Igą Baumgart-Witan, Małgorzatą Hołub-Kowalik i Justy- Miku Tashiro z Japonii, a do medalu zabrakło tro- ną Święty-Ersetic rekord Polski! Indywidualnie również było nieźle, chę szczęścia. Natalia pewnie przeszła eliminacje biegu na 400 m, ale w pół昀椀nale Mimo porażki z wyżej notowaną Koreą Południo- musiała uznać wyższość rywalek i zajęła czwarte miejsce, nie kwa- wą w turnieju drużynowym tenisa stołowego dobrą li昀椀kując się do 昀椀nału z czasem 50.79, o zaledwie 0.07 s gorszym od grę pokazała Natalia Bajor z AZS UE Wrocław. rekordu życiowego. Dwa medale w olimpijskim debiucie 24-letniej W grze deblowej z Natalią Partyką Polki prze- zawodniczki KS AZS Wrocław robią olbrzymie wrażenie! grywały już 0:2, ale zdołały wrócić do gry i do- Klubowa koleżanka Natalii Kaczmarek – Joanna Linkiewicz z Tokio prowadzić do wyrównania. W piątym secie miały wróciła z rekordem życiowym w biegu na 400 m przez płotki, który nawet piłki meczowe, ale ostatecznie zwyciężyły ustanowiła już w eliminacjach i z wynikiem 54.93 s pewnie awanso- bardziej doświadczone Azjatki. Nieco szczęścia za- wała do pół昀椀nału. W trudnych warunkach atmosferycznych, przy gę- brakło Natalii również w pojedynku z Shin Yubin, sto padającym deszczu, wyniki nie były już tak dobre, a Linkiewicz po w którym Koreanka wygrała dopiero po tie-bre- dobrym biegu ukończyła pół昀椀nałowy bieg na piątym miejscu, kończąc aku. Mimo porażki czterokrotna mistrzyni Polski tym samym udział w igrzyskach. Na pocieszenie do Polski wróciła pokazała się z dobrej strony i jak sama mówi, z nowym rekordem życiowym. z Tokio wraca z bezcennym bagażem doświadczenia. Igrzyska olimpijskie na pewno bardzo dobrze będzie wspominał tre- Mniej szczęścia miał Robert Sobera w konkur- ner Marek Rożej z AZS AWF Wrocław, który prowadził między innymi sie skoku o tyczce. Były mistrz Europy, zawodnik Natalię Kaczmarek, a w Tokio był szkoleniowcem odpowiedzialnym AZS AWF Wrocław, w eliminacjach doznał kontu- za męską część sztafety mieszanej 4×400 m, która w pięknym stylu zji ścięgna Achillesa i zmuszony był zrezygnować wywalczyła złoty medal. Bardzo dobry wynik uzyskała również pro- z dalszych startów. wadzona przez trenera Rożeja sztafeta męska 4×400 m, która pewnie Tomasz Chochołek Foto: fb Natalia Bajor Foto: fb Agata Ozdoba-Błach 376