0 2 0 Krótka piłka 2 OKIO To nie był udany występ naszych tenisistów. Na korcie i przy stole troje azetesiaków szybko zakończyło swoje T olimpijskie zmagania. Kamil Majchrzak w pierwszej rundzie tra昀椀ł na Serba Mio- walka na początku grała nerwowo – mówiła Linette mira Kecmanovicia – tego samego, z którym przegrał kilka w rozmowie z polskimi dziennikarzami. miesięcy wcześniej na początku Australian Open. Historia Niestety z podobnym efektem Polka zakończyła swój niestety się powtórzyła. udział w turnieju deblowym. Grając w parze z Alicją Ro- OLIMPIJSKIEW pierwszym secie zawodnik AZS Łódź, który olimpijski solską, uległa Amerykankom Bethanie Mattek-Sands A debiut zaliczył dzięki wycofaniu się rywali, długo stawiał i Jessice Peguli 1:6, 3:6. SK opór i przegrał po jednym przełamaniu. Dużą szansę na Najbardziej zadowolona może być Natalia Bajor, która wyrównanie stracił w ósmym gemie, nie wykorzystując olimpijski debiut zaliczyła w drużynowym turnieju ping- IGRZY breakpointów. Za to w drugiej partii Kecmanović wygrał pongistek. Polki w 1/8 昀椀nału tra昀椀ły na Koreę i choć wyda- cztery pierwsze gemy i kontrolował przebieg gry. Odnie- wało się to niemożliwe, postawiły się rywalkom. W pierw- siona w potwornym upale porażka 4:6 i 2:6 nie była nie- szym deblowym meczu Bajor w parze z Natalią Partyką spodzianką, bo Serb zajmował 50. miejsce w światowym odrobiły dwa sety straty i mogły wygrać w piątej partii, LETNIE rankingu ATP, a Polak 115. ale skończyło się 11:13. – Nie bałem się rywala, ale chyba nie poradziłem sobie Podobna sytuacja przytra昀椀ła się w pojedynku singlowym. XXXII z emocjami związanymi z debiutem na igrzyskach, chęcią Zawodniczka AZS UE Wrocław na swoją korzyść rozstrzy- zaprezentowania się z jak najlepszej strony. Być może sam gnęła trzecią i czwartą partię, ale decydującego seta 11:5 narzuciłem sobie zbyt dużą presję – komentował Majchrzak. wygrała Shin Yubin. Oznaczało to zwycięstwo Korei 3:0, Nie za długo pograła także Magda Linette. Najpierw bo nasza Li Qian swoje spotkanie gładko przegrała. tenisistka AZS Poznań mierzyła się w singlu z trze- – Szkoda pierwszego pojedynku, w którym z Natalią cią rakietą światowego rankingu, Białorusinką Aryną miałyśmy trzy piłki meczowe. Zagrałyśmy bardzo dobry Sabalenką i przegrała 2:6 i 1:6. Co ciekawe, po trzech mecz i niewiele zabrakło do sukcesu. Ze starcia z Shin gemach pierwszej partii poznanianka miała na koncie Yubin również mogę być zadowolona. Dałyśmy z siebie przełamanie i prowadzenie 2:1, ale był to ostatni miły wszystko, co mogłyśmy. Zobaczyłam od środka, jak wy- moment w tym spotkaniu. – Miałam wtedy szansę, ale glądają igrzyska i teraz myślę już o Paryżu 2024, bo zno- niestety jej nie wykorzystałam. Szkoda, bo to był mo- wu chcę poczuć tę wyjątkową adrenalinę – komentowała ment, w którym mecz mógł ułożyć się inaczej, bo ry- tenisistka stołowa AZS. Foto: fb Natalia Bajor 98