Pia, Nina i Kornelia WRZESIEŃto imiona młodości Blisko sto medali wywalczyli lekkoatleci AZS podczas mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych. Co trzeci z nich był złoty. Po udanych dla azetesiaków seniorskich mistrzo- stwach Polski we Włocławku można było się spo- dziewać równie dobrych występów młodzieżowców. W Białej Podlaskiej nie zawiedli faworyci, sięgają- cy już po medale wśród seniorów lub plasujący się w czołówce krajowych tabel. Azetesiacy wygrali aż 18 konkurencji, a na podium stawali 51 razy! W biegu na 400 m kobiet najlepsza okazała się młodzieżowa mistrzyni Europy Natalia Kaczmarek ) A z AZS AWF Wrocław. Na 100 m przez płotki triumfo- L Z wała świeżo upieczona wicemistrzyni Polski senio- P z ( c rów Klaudia Wojtunik z AZS Łódź, która ustanowiła i w e i wartościowy rekord życiowy (13.15 sek.). Wśród męż- k r czyzn na 110 m przez płotki wygrał brązowy medali- u sta z Włocławka Krzysztof Kiljan z AZS AWF War- m N a szawa, także z nową życiówką (13.88 sek.). W rzucie d : A o oszczepem złoty medal zdobył Cyprian Mrzygłód t o (AZS AWFiS Gdańsk), w pchnięciu Szymon Mazur F (AZS UMCS Lublin), a w rzucie dyskiem mistrzem Polski został jego klubowy kolega Oskar Stachnik. Na słowa uznania zasługują zdobywcy dwóch medali w konkurencjach indywidualnych. Tytuły mistrzow- skie na 800 i 1500 m wywalczyli Szymon Żywko (AZS UMCS Lublin) i Milena Korbut (AZS AWF Ka- towice). Złoto w pchnięciu kulą i srebro w rzucie ) dyskiem zdobyła Maja Ślepowrońska z AZS AWF A L Z Warszawa. Z kolei złoto w rzucie dyskiem i srebro P k ( w pchnięciu kulą padło łupem Karoliny Urban z AZS y z c AWFiS Gdańsk. Wicemistrzem Polski do lat 23 na i 200 i 400 m został Mateusz Wójcik z AZS Łódź. ek B r Powody do radości mieli także gospodarze – orga- a : M o nizatorzy zawodów, czyli AZS AWF Biała Podlaska. t o Ich reprezentanci zabłysnęli w skoku w dal. Wśród F mężczyzn wygrał Piotr Tarkowski, a na trzecim stop- niu podium stanął Damian Czarnocki. W konkursie kobiet brąz zdobyła Katarzyna Bargielska. Klasy昀椀kację medalową mistrzostw wygrał RLTL ZTE Radom, który wyprzedził kluby AZS: AZS UMCS Lublin (5 złotych, 1 srebrny medal), AZS AWF War- szawa (3 złote, 5 srebrnych i 3 brązowe), AZS Łódź (2 złote, 2 srebrne) i AZS AWFiS Gdańsk (2 złote, 1 srebrny, 1 brązowy). Najwięcej krążków spośród wszystkich klubów zdobył AZS AWF Katowice. Z 13 medali był jednak tylko jeden złoty. W czołowej „10” ) rankingu sklasy昀椀kowano siedem klubów AZS. A L W klasy昀椀kacji punktowej triumfował AZS AWF Z P Katowice przed AZS AWF Warszawa. W czołówce k ( y z c znalazły się także AZS UMCS Lublin (4), OŚ AZS i Poznań (5), AZS AWFiS Gdańsk (6), KS AZS AWF ek B r Wrocław (7) i KS AZS AWF Kraków (8). a : M MP 20-latków przyniosły AZS 19 medali – w tym o t o siedem złotych. Bohaterami imprezy zostali przed- F 76