TY Breakdance w locie LU Joanna Szwab została mistrzynią Polski w skokach. Zawody po raz pierwszy rozegrano na normalnej skoczni. Skaczące na nartach panie, których w Polsce nie jest zbyt dużo, po raz pierwszy przeniosły się z małej skoczni na normalną. Ich zawody odbyły się w Szczyrku na skoczni Skalite o punkcie konstrukcyjnym K-95. Po raz pierwszy też przyznano dwa złote medale. Joanna Szwab w pierwszej serii uzyskała 93 m i przegrywała z Kingą Rajdą. W drugiej uzyskała jednak 94 m, choć wystar- towała z poluzowanymi goglami. Tym razem gorzej spisała się rywalka i w efekcie obie panie uzyskały ten sam wynik punktowy, zajmując ex aequo pierwsze miejsce. Był to pierwszy udany start naszej zawodniczki w tym roku. – Mię- dzynarodowa część sezonu zupełnie mi nie wyszła. Nie zdo- byłam punktu w Pucharze Świata. Jestem szczęśliwa, że w końcu dziś udał mi się konkurs – komentowała Joanna, doda- a (PZN) jąc, że chce wyeliminować breakdance w czasie lotu i problemy z lądowaniem telemarkiem. – Mam nadzieję, że kiedyś to wreszcie czewsk wyeliminuję – zakończyła. ar Sukcesów pozazdrościł jej klubowy kolega. Maciej Kot wygrał nna K Puchar Interkontynentalny we włoskim Predazzo i było to jego o: A ot pierwsze zwycięstwo od trzech lat. F Życiowy sukces na sankach Polscy saneczkarze nie zabłysnęli na mistrzostwach świata. Mateusz Sochowicz znakomicie spisał się jednak w zawodach pucharowych. Mistrzostwa świata zdomino- wali Rosjanie, którzy wykorzy- stali znajomość toru i zwyciężyli w klasy昀椀kacji medalowej. Ich do- robek byłby większy, ale na prze- szkodzie stanęła dyskwali昀椀kacja sztafety. Ta z kolei była jedną z największych nadziei Polaków. Celem na występ w Soczi było miejsce w czołowej ósemce. Uda- ło się nawet zająć siódmą lokatę, jednak wpływ na to miały rów- nież wycofanie Kanadyjczyków pl z rywalizacji, a także wspomniana . dyskwali昀椀kacja Rosjan. azs Bardzo liczyliśmy na udany wy- o: pasja. stęp naszego akademickiego ro- ot dzynka. Mateusz Sochowicz poza F startem w drużynie brał również udział w rywalizacji jedynek. Za- poprzedził strajk części saneczkarzy, mocno narzekających na niebezpieczne warunki to- wodnik katowickiego AZS AWF rowe. Sochowicz nierówności się nie przestraszył i w kwali昀椀kacjach jedynek zajął wysoką, uplasował się na 22. miejscu dziewiątą pozycję. z wynikiem 1.770 (52.401/52.468 s). W zawodach głównych nasz saneczkarz wypadł nieco gorzej, ale 14. miejsce i tak było jego Po tej imprezie Sochowicz – po- najlepszym rezultatem w karierze. W klasy昀椀kacji generalnej Pucharu Świata Sochowicz dobnie jak inni kadrowicze – awansował na 25. pozycję i przyczynił się do udanego występu sztafety, która zajęła miejsce wziął udział w przedostatnim tuż za podium. Nasza reprezentacja cieszyła się jednak przede wszystkim z największego turnieju Pucharu Świata w nie- sukcesu w historii polskiego saneczkarstwa, jakim było trzecie miejsce naszej dwójki Woj- mieckim Winterbergu. Zawody ciech Chmielewski / Jakub Kowalewski. 14