Roman po raz pierwszy Trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej mistrzostw Polski w zapasach stylu klasycznego zdobyła ekipa AZS AWF Warszawa. Niezwykłym wyczynem popisał się Roman Pacurkowski, który dotąd walczył w kat. –67 kg, a w Radomiu stanął do rywalizacji w cięższej kat. –72 kg. Było to spowodowane… koronawirusem, z którym stołeczny zapaśnik uporał się, ale po którym nie zdążył wrócić do swojej normalnej wagi. Ro- man, który stawał już na podium mistrzostw Polski, wszyst- kie cztery walki wygrał przez przewagę techniczną i zdobył pierwsze w karierze złoto tej imprezy. Podobnie było z Artemiim Utoczkinem, kolejnym zapaśni- kiem o ukraińskich korzeniach, który na najwyższy stopień AZS AWF WARSZAWA JAK CO ROKU ZDOBYŁ TAKŻE podium wdrapał się już po roku występów w barwach AZS AWF. Szczególnym osiągnięciem jest także medal wywal- SPORO MEDALI W KATEGORIACH MŁODZIEŻO- czony przez Dominika Krawczyka. To bardzo zdolny mło- WYCH – TYM RAZEM 14. PO ZŁOTE W MISTRZO- dy zawodnik, który niedawno zdobył złoto i srebro w ju- STWACH POLSKI JUNIORÓW SIĘGNĘLI KLASYCY niorskich mistrzostwach kraju (w obydwu stylach!), a teraz IGOR ZACHARCZUK (72 KG), KAMIL BARTOSIEWICZ w seniorskim debiucie w dramatycznych okolicznościach za- (82 KG), WOLNIACY ADAM GARDZIOŁA (92 KG), JA- jął trzecie miejsce (kilka sekund przed końcem walki o brąz KUB ANTOSZEWSKI (97 KG), DOMINIK KRAWCZYK zdyskwali昀椀kowano bowiem byłego zawodnika AZS AWF (125 KG) ORAZ KLAUDIA CZYZIO (50 KG). Warszawa – Marcina Luto). Walczący w najcięższej katego- rii Krawczyk w ciągu miesiąca trzy razy stawał tym samym na podium mistrzostw kraju! Dorobek sekcji zapaśniczej stołecznego klubu niebawem po- większyły panie. Dziewiąte w karierze mistrzostwo Polski wywalczyła Anna Łukasiak! Wcześniej przedstawiciele sto- łecznej uczelni zdominowali Mistrzostwa Polski AZS, które sami zorganizowali. Na starcie organizowanych w stolicy zmagań stanęło 25 zawodników. Warszawiacy zdobyli 10 medali, wygrywając klasy昀椀kację drużynową. Foto: fb AZS AWF Warszawa zapasy Mistrzostwa Polski seniorów 2020 w zapasach (styl klasyczny) i Mistrzostwa Polski 2020 w zapasach kobiet – medaliści AZS: ZŁOTE MEDALE: Roman Pacurkowski AZS AWF Warszawa –72 kg Artemii Utoczkin AZS AWF Warszawa –82 kg Anna Łukasiak AZS AWF Warszawa –50 kg BRĄZOWE MEDALE: Igor Zacharczuk AZS AWF Warszawa –72 kg Seweryn Szreder AZS AWF Warszawa –87 kg Patryk Kamiński AZS AWF Warszawa –97 kg Dominik Krawczyk AZS AWF Warszawa –130 kg Wiktoria Karwowska AZS AWF Warszawa –57 kg 89