Powrót po siedmiu latach ZIERNIK Siedem 昀椀nałów rozstrzygnęli między sobą szermierze AZS podczas seniorskich mistrzostw Polski. Wśród wielkich po- AŹD wrotów i niespodzianek nasi przedstawiciele wywalczyli 22 medale. P Zaległe seniorskie mistrzostwa kraju odbyły się w Lesznie, AZS AWF 37:36. Historycznym wydarzeniem jest pierwszy Śremie i Wrocławiu. triumf męskiej drużyny 昀氀oretowej AZS AWF Poznań. Kolejny raz wyśmienicie spisały się 昀氀orecistki, które zajęły W szabli brąz wywalczyła była pięciokrotna mistrzy- pięć pierwszych miejsc. Emocjonującą walkę o złoto stoczyły ni Bogna Jóźwiak. Złoto po roku przerwy odzyskała zaś zawodniczki AZS AWF Poznań, a Katarzyna Lechman po- Małgorzata Kozaczuk. Był to szósty medal wywalczony konała 14:13 czterokrotną mistrzynię kraju Martynę Syno- przez AZS AWF Warszawa podczas seniorskich MP i za- radzką. Dla Lechman był to pierwszy seniorski triumf w mi- razem jedyny najcenniejszy. strzostwach Polski. Brąz przypadł zaś Marice Chrzanowskiej, która niedawno wygrała AMP-y, oraz Aleksandrze Jegliń- skiej, która w AMP-ach też była trzecia. Finałowych wewnątrzazetesowych walk było zresztą wię- cej. U szpadzistek rywalizowały ubiegłoroczne drużynowe mistrzynie Europy, a Renata Knapik-Miazga wygrała 15:14 z Magdaleną Piekarską-Twardochel i wróciła na najwyższy stopień podium po siedmiu (!) latach przerwy. U szpadzistów Maciej Bielec pokonał Mateusza Antkiewicza 15:13, broniąc złota sprzed roku i tocząc wcześniej zacięty bój z Radosła- wem Zawrotniakiem (9:8). Zawodnik AZS Wratislavii Wrocław i zawodniczka AZS ozaczuk a K AWF Kraków zostali w ten sposób podwójnymi mistrzami, bo triumfowali także w turniejach drużynowych. We 昀氀ore- cie i szpadzie wszystkie 昀椀nałowe pojedynki rozegrały się ałgorzat pomiędzy zespołami AZS. Najbardziej zacięte było poznań- o: fb M skie starcie o złoto 昀氀orecistek, w którym AZS UAM pokonał ot F Mistrzostwa Polski seniorów 2020 w szermierce – medaliści AZS ZŁOTE MEDALE: a Katarzyna Lechman AZS AWF Poznań 昀氀oret Renata Knapik-Miazga AZS AWF Kraków szpada arszaw Maciej Bielec AZS Wratislavia Wrocław szpada Małgorzata Kozaczuk AZS AWF Warszawa szabla WF W Chrzanowska, Długosz, Łyczbińska, Walczyk AZS UAM Poznań 昀氀oret K drużyna Bem, Cegielski, Wojtkowiak, Żurawski AZS AWF Poznań 昀氀oret M drużyna wy AZS A Brych, Knapik-Miazga, Polis, Zamachowska AZS AWF Kraków szpada K drużyna o Bielec, Kolańczyk, Marcol, Szurlej AZS Wratislavia Wrocław szpada M drużyna SREBRNE MEDALE: Martyna Synoradzka AZS AWF Poznań 昀氀oret Mikołaj Rudnicki AZS AWFiS Gdańsk 昀氀oret o: fb Klub Sport ot F Magdalena Piekarska-Twardochel AZS AWF Warszawa szpada Mateusz Antkiewicz AZS AWF Katowice szpada oznań Jelińska, Lechman, Synoradzka, Wieczorek AZS AWF Poznań 昀氀oret K drużyna Czartoryski, Majewski, Surwiłło, Zakrzewski AZS AWF Warszawa 昀氀oret M drużyna WF P Białek, Pawłowska, Piekarska-Twardochel, Pytka AZS AWF Warszawa I szpada K drużyna Antkiewicz, Bulandra, Kałuziński, Wenglarczyk AZS AWF Katowice I szpada M drużyna cza AZS A BRĄZOWE MEDALE: Marika Chrzanowska AZS UAM Poznań 昀氀oret Aleksandra Jeglińska AZS AWF Warszawa 昀氀oret cja szermier Michał Majewski AZS AWF Warszawa 昀氀oret Bogna Jóźwiak OŚ AZS Poznań szabla o: fb sek Marcin Lipiński AZS AWF Katowice szabla ot F Mazanek, Mroszczak, Rutz, Wilaszek AZS Wratislavia Wrocław szpada K drużyna 90