Osiem złotych wioślarzy WRZESIEŃ Sporo medali zdobyli akademiccy wioślarze podczas rozegranych w Poznaniu mistrzostw Polski w wioślarstwie. Poznali- śmy też nazwiska zawodników na najważniejsze imprezy sezonu seniorów i juniorów. Na poznańskiej Malcie ponownie brylowali wioślarze LOTTO- -Bydgostii, ale w pierwszej dziesiątce punktacji drużynowej znalazło się aż sześć klubów AZS. Miejsca na podium zajęły ekipy AZS AWF Kraków i AZS AWF Warszawa. Przedstawicie- le AZS wywalczyli 26 medali, wygrywając osiem konkurencji. Warszawiacy znakomicie spisali się zwłaszcza wśród mężczyzn, czterokrotnie zgarniając złoto, w tym w obydwu jedynkach. W kategorii lekkiej triumfował Łukasz Sawicki, a w open Natan acic (PZTW) w Węgrzycki-Szymczyk. Z kolei w dwójce podwójnej zwyciężyli o Dominik Czaja i Szymon Pośnik, wicemistrzowie świata z 2019 ulia K roku w czwórce podwójnej, którzy pokonali faworytów Artura o: J ot Mikołajczewskiego i Jerzego Kowalskiego z Gopła Kruszwica. F Para ta, wespół z Adamem Woźniakiem i Maciejem Zawojskim, dołożyła również złoto w czwórce podwójnej, wyprzedzając m.in. trzecich na mecie kolegów z AZS AWF Poznań. Skoro o Zawojskich mowa, nie sposób nie wspomnieć o żonie – klubowej koleżance. Agnieszka Kobus-Zawojska dwukrotnie musiała ustąpić miejsca na szczycie podium innym akademicz- kom. W dwójce podwójnej lepsze od niej i Weroniki Jagodziń- acic (PZTW) w skiej były Maria Sajdak wraz z Katarzyną Wełną z AZS AWF o Kraków, a w czwórce podwójnej (startowały z Joanną Śliwińską i Zuzanną Olszewską) – wioślarki AZS AWF Gorzów Wlkp. ulia K o: J ot (Weronika Kaźmierczak, Zuzanna Lesner, Wioletta Zmelty, Ka- F tarzyna Boruch). Krakowianka Sajdak wygrała też w starciu jedynek, pokonując m.in. trzecią na mecie Katarzynę Zillmann z AZS UMK Toruń. Rywalizację stoczyli także juniorzy. Podczas mistrzostw Polski azetesiacy sięgnęli po sześć złotych i sześć srebrnych medali. Drugie miejsce w klasy昀椀kacji klubowej wywalczył AZS UMK Toruń. Torunianie wygrali dwie konkurencje, a w dwóch ko- lejnych zajmowali drugie miejsca. Za sprawą Cezarego Litki dwa zwycięstwa (w jedynce i dwójce) zanotował też AZS AWF acic (PZTW) w Poznań. Młody wioślarz potwierdził niebawem wysoką dys- o pozycję, zostając juniorskim wicemistrzem Europy (w dwójce ulia K z Jakubem Woźniakiem). o: J ot Artur Kluskiewicz, DS F Enea Mistrzostwa Polski juniorów w wioślarstwie 2020 - medaliści AZS złote medale: C. Litka AZS AWF Poznań 1xMJ C. Litka, J. Woźniak AZS AWF Poznań 2xMJ J. Konarska, D. Gałka, A. Paszkowska, J. Weiwer AZS UMK Toruń 4-KJ M. Jankowska, S. Kowalak AZS AWF Gorzów Wlkp. 2xKJ S. Tomiak, J. Sobczak AZS AWFiS Gdańsk 2-MJ I. Woźniak, J. Kubiś, M. Groszewski, K. Kruszkowski, D. Zbylewski, B. Ogrodowski, K. Polański, M. Chełkowski, D. Kozieł AZS UMK Toruń 8+MJ srebrne medale: A. Paszkowska, J. Weiwer AZS UMK Toruń 2-KJ Z. Migdał, N. Klimkowicz AZS AWF Kraków 2xKJL M. Agaeva, S. Zienkiewicz, A. Czarkowska, M. Pluta AZS AWFiS Gdańsk 4+KJ A. Dorenda, P. Usnarski, M. Kłodziński, J. Nowakowski AZS Szczecin 4-MJ K. Polański, K. Kruszkowski, D. Zbylak, M. Chełkowski, D. Kozieł AZS UMK Toruń 4+MJ G. Rega, W. Ciemna, M. Jankowska, S. Kowalak AZS AWF Gorzów Wlkp. 4xKJ 80