Poznań i Gorzów Wlkp. WRZESIEŃ kuźnią koszykarskich talentów Finały mistrzostw Polski juniorek w koszykówce były zwieńczeniem udanego roku dla drużyn AZS, które wy- walczyły sześć medali. W 昀椀nale MP do lat 18 spotkały się Enea AZS AJP Gorzów Wlkp. i Enea AZS Poznań. Spotkanie o złoto gorzowianki wy- grały 54:49, a Joannę Kobylińską wybrano MVP turnieju. Kilka tygodni wcześniej zawodniczki obydwu klubów trium- fowały w koszykówce 3x3. Złoto w kategorii U17 wywalczyła ekipa AZS AJP Gorzów Wlkp. (Julita Michniewicz, Marceli- na Harasimowicz, Martyna Kurkowiak i Karolina Kamińska), a w kategorii U23 triumfowały dziewczyny z Enea AZS Po- znań (Karolina Stefańczyk, Lilianna Banaszak, Marta Nowicka i Aleksandra Parzeńska). Zespół z Gorzowa Wlkp. rozpoczął rok od drugiego miejsca w młodzieżowym Pucharze Polski do lat 22. Broniąca mi- strzowskiego tytułu drużyna AZS Poznań była zaś trzecia w MP U22, podczas których do najlepszej piątki 昀椀nałów wy- brana została Karolina Stefańczyk. Efektem sukcesów naszych klubów w żeńskim baskecie były medalowe miejsca w ogólnopolskiej klasy昀椀kacji sportu dzieci i młodzieży. Klub z Poznania był trzeci w koszykówce 3x3, a klub z Gorzowa Wlkp. trzeci w koszykówce halowej. Jedynym męskim osiągnięciem był brąz koszykarzy AZS AWF Mickiewicz-Romus Katowice w MP U20. Foto: Łukasz Zarzycki Absolutna dominacja Siostry Anna i Katarzyna Węgrzyn pokazały, że nie mają sobie równych wśród polskich młodzieżowców i wygrały wszyst- ko, co było do wygrania podczas mistrzostw kraju. W turniejach indywidualnych bliźniaczki prze- grały tylko dwa mecze. Pół昀椀nału mikstów nie przebrnęła grająca z Przemysławem Walasz- kiem Anna, zdobywając brąz. Anna przegrała też w turnieju singlistek mecz o złoto, uznając wyższość… Katarzyny. Ta w pół昀椀nale odpra- wiła klubową koleżankę, Julię Szymczak, która go e w w ten sposób też wywalczyła brąz. – Gra z sio- oło strą stresuje nieco inaczej. Znamy się świetnie i trudno wzajemnie się zaskakiwać – komento- enisa St wała gwiazda zawodów. Gdy nie musiały grać przeciwko sobie, wro- cławianki nie miały sobie równych w turnieju wiązek T deblowym, nie przegrywając w nim nawet seta. olski Z Dziwić to nie mogło, wszak w marcu zostały o: P trzecim młodzieżowym duetem Europy. Ka- ot F tarzyna Węgrzyn wróciła tym samym z MP W Sępólnie Krajeńskim, gdzie rozgrywano młodzieżowe mistrzostwa Polski z czterema złotymi medalami. Uzupełnieniem w tenisie stołowym, nazwisko Węgrzyn rozbrzmiewało najczęściej. Bliźniaczki zwycięstw w drużynie, singlu i deblu był bo- Anna i Katarzyna nie wypuściły z rąk ani jednego złotego medalu, rozpoczy- wiem odniesiony z Łukaszem Wachowiakiem nając od turnieju drużynowego. Zespół AZS UE Wrocław oparty na siostrach sukces w turnieju par mieszanych. pokonał w 昀椀nale JKTS Jastrzębie-Zdrój, oddając rywalkom jednego seta. Artur Kluskiewicz, DS 78