TY Królowa Tajlandii LU Magda Linette wygrała drugi w karierze turniej rangi WTA. Nasza tenisistka triumfowała w 吀栀ailand Open. Zawodniczka AZS Poznań przyleciała do Tajlandii wprost z Luksemburga, gdzie pomogła polskiej reprezentacji awanso- wać do baraży w Pucharze Federacji. Poznaniance pozwolono na dodatkowy dzień odpoczynku i nie była to ostatnia przy- gotowana dla niej niespodzianka. Kolejna czekała przy okazji szybko wygranego meczu I rundy z Ukrainką Kateryną Bondarenko (6:2, 6:2). Tego dnia Magda obchodziła 28. urodziny i w prezencie dostała wielki tort. Polka cieszyła się, że przełamała urodzinową klątwę z po- przednich sezonów. W walce o ćwierć昀椀nał tenisistka AZS Poznań przetrwała na- pór Shuai Peng i mimo nieudanego początku (1:3) wygrała pierwszego seta 7:5, by w drugim rozbić Chinkę 6:1. Popisała się przy tym kilkoma efektownymi zagraniami. Pierwsze problemy pojawiły się w walce z kolejną Chinką, Xiyu Wang. Dopiero po przegranej 2:6 partii nasza zawod- niczka złapała właściwy rytm i dwa kolejne sety wygrała 6:3, 6:3. Tym samym po raz drugi z rzędu awansowała do pół昀椀nału turnieju w Hua Hin. Na drodze do 昀椀nału czekała Patricia Maria Tig. Z początku Rumunka była bliska sukcesu, bo prowadziła 5:3, ale cztery kolejne gemy padły łupem odważnej i niezwykle skutecznej Linette. W drugim secie udało się wywalczyć jedno przeła- manie i wygrać 6:4. Finał w porównaniu do wcześniejszych meczów był spacerem. Poznanianka szybko uporała się z 19-letnią Leonie Küng 6:3 i 6:2 i mogła cieszyć się z drugiego w karierze triumfu (wcze- śniej wygrała w nowojorskim Bronksie). Na dokładkę czekał ją awans na 33. miejsce w rankingu WTA. Więcej na str. 275. Foto: fb WTA 吀栀ailand Open Justyna rekordowo Podczas mityngu Orlen Copernicus Cup w Toruniu świetnie spisała się Justyna Święty-Ersetic, która pobiła halowy rekord Polski. Ozdobą zawodów był rekord świata Armanda Duplanti- sa, który o tyczce skoczył 6,17 m. Polacy też mieli jednak powody do zadowolenia, bo Justyna Święty-Ersetic wy- grała bieg na 400 m. Wynik 51.37 s jest nowym rekordem Polski. – Nie spodziewałam się aż tak świetnego rezultatu, ale trener Aleksander Matusiński powtarzał, że jestem goto- wa na rekord Polski. Bieżnia w Toruniu jest najszybsza na świecie. Uwielbiam startować przed własną publicznością, zwłaszcza tutaj, gdzie na trybunach jest nadkomplet. Po raz drugi udaje mi się poprawić rekord kraju przed najlepszymi polskimi kibicami – powiedziała zawodniczka AZS AWF Katowice. W tym samym biegu czwarta była Małgorzata Hołub- -Kowalik. Kilka dni później ogłoszono, że dołączyła ona do AZS UMCS Lublin. Niebawem w jej ślady poszedł także Karol Hofmann. Foto: Paweł Skraba 16