lekki paraliż w nogach. Podjąłem pracę fizyczną, żeby plecy były dzisiaj sprawne i na szczęście się udało – mówił zawodnik AZS AWF Katowice. Kolejny raz na dystansie 400 metrów przez płotki triumfowała Joanna Linkiewicz. – Ten sezon dla wszystkich jest bardzo dziwny. Ograniczenia sprawiły, że nie złamałam 56 sekund, ale najważniejsze, że ze zdrowiem wszystko było w porządku. A młode rywalki naciskają na mnie i też bardzo chciałyby wygrać. To mnie mobilizuje, by bronić się z całych sił – mówi- ła zawodniczka AZS AWF Wrocław, która z koleżankami pobiegła także w zwycięskiej sztafecie. W konkurencji 4x400 m kobiet podium w całości należało do AZS. Podob- nie było z dyskiem kobiet, w którym kolejny raz wygrała Daria Zabawska. Mistrzowskie tytuły obroniły także Ewa Swoboda, która triumfowała rów- nież w krótkiej sztafecie, Karolina Kołeczek, Sofia Ennaoui, Jolanta Kuryło i Paulina Guba, a wśród mężczyzn przedstawiciele AZS Politechniki Opol- skiej: Dawid Tomala i Bartłomiej Stój. Sztuka ta nie udała się tymczasem Pawłowi Fajdkowi, który tuż przed rozpoczęciem mistrzostw został zawodnikiem AZS AWF Katowice i dla swojego nowego klubu zdobył srebro. – Mam nadzieję, że kolejny sezon będzie bardziej normalny i wtedy na poważnie będę mógł wywalczyć złoto dla AZS – komentował czterokrotny mistrz świata i mistrz uniwersjady. W klasyfikacji medalowej AZS AWF Katowice zajął drugie (5 złotych – 5 srebrnych – 2 brązowe medale), a AZS UMCS Lublin trzecie miejsce (4–4–2). W klasyfikacji punktowej nasze kluby wywalczyły cztery czołowe miejsca. Wygrał AZS UMCS Lublin (660 pkt), przed AZS AWF Katowice (624 pkt), AZS AWF Warszawa (584 pkt) i OŚ AZS Poznań (445 pkt). Foto: Paweł Skraba 69