JOANNA FIODOROW Pół tuzina Agaty Foto: fb Agata Ozdoba-Błach WRZESIEŃ 20 medali, w tym sześć złotych, zdobyli reprezentanci AZS WICEMISTRZYNIĄ ŚWIATA podczas Mistrzostw Polski w judo. Agata Ozdoba-Błach, która w dorobku ma już medale ME i MŚ, wywalczyła złoto MP po Reprezentantka OŚ AZS Poznań zdobyła srebrny medal w rzucie młotem na rozpoczętych pod koniec września raz szósty. w Ad-Dausze lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata. To był pierwszy medal Polaków na tej imprezie. Pierwsze zwycięstwo odniósł pochodzący z Zaporoża Oleksi Ły- senko. Tytuł obronił Damian Stępień, a wszystkie walki przed czasem wygrali Wiktor Mrówczyński i sprawca sporej niespo- dzianki – Adrian Wala. Po zwycięstwo w drużynowym turnieju Fiodorow pewnie przebrnęła eliminacje, osią- mężczyzn sięgnął AZS Opole. Drugie miejsce w klasy昀椀kacji me- gając minimum kwali昀椀kacyjne już w pierw- dalowej zajęli katowiczanie. Zawody rozegrano w Rybniku. szej próbie i z trzecim rezultatem – 73,39 m Wcześniej wysoką formę nasi judocy potwierdzili w Młodzieżo- awansowała do 昀椀nału. W gronie 12 zawodni- wych Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach Polski juniorów, zdo- czek, które stanęły do walki o medale, Polka bywając łącznie 21 medali. Po dwa złote wywalczyli przedsta- legitymowała się szóstym wynikiem sezonu. wiciele KJ AZS Opole, AZS AWF Wrocław i AZS AWFiS Gdańsk. Lepszego rozpoczęcia konkursu 昀椀nałowego Fiodorow nie mogła sobie wymarzyć. Już w pierwszej kolejce dwukrotna medalistka ZAWODNICY AZS – MEDALIŚCI MISTRZOSTW POLSKI SENIORÓW 2019 W JUDO uniwersjady ustanowiła nowy rekord życiowy – 76,35 m (poprzedni, z 2017 roku, wynosił 75,09 m). Polka po osiągnięciu tego wyniku ZŁOTE MEDALE BRĄZOWE MEDALE zajmowała drugie miejsce i… nie oddała go Agata Ozdoba-Błach (AZS AWF Wrocław, –63 kg) Patrycja Skupień (AZS Uniwersytet Łódzki, –52 kg) już do końca konkursu. Tym samym Fiodorow Adrian Wala (AZS AWF Katowice, –60 kg) Sandra Lickun (AZS Uniwersytet Warszawski, –70 kg) została wicemistrzynią świata! Złoty medal Wiktor Mrówczyński (AZS AWF Katowice, –73 kg) Michał Dyba (AZS AWF Katowice, –60 kg) zdobyła faworytka, Amerykanka DeAnna Price Damian Stępień (AZS Uniwersytet Warszawski, –83 kg) Jacek Brysz (AZS AWF Katowice, –66 kg) z rezultatem 77,54 m. Oleksi Łysenko (AZS AWF Warszawa, –100 kg) Bartłomiej Garbacik (AZS AWF Katowice, –66 kg) AZS Opole (drużyna mężczyzn) Jakub Pinkowski (KJ AZS Opole, –81 kg) Foto: Paweł Skraba Wojciech Punda (AZS AWF Wrocław, –90 kg) SREBRNE MEDALE Tomasz Szczepanik (KJ AZS Opole, –90 kg) Karolina Pieńkowska (AZS Uniwersytet Warszawski, –52 kg) AZS AWF Wrocław (drużyna mężczyzn) Urszula Hofman (AZS AWF Wrocław, –70 kg) Rafał Kozłowski (AZS AWF Wrocław, –90 kg) Kacper Szczurowski (AZS Gliwice, –100 kg) Nienawidzi odpowiedzialności AZS AWF Wrocław (drużyna kobiet) Międzynarodowa Federacja Wioślarska wybrała Katarzynę Zillmann wioślarką września. Gimnastyczna sensacja Zawodniczka AZS UMK Toruń regularnie zaj- mowała miejsca na podium Pucharu Świata Już dawno żaden Polak nie odniósł sukcesu w Pu- z polską czwórką podwójną. „24-latka uprawia wiele dyscyplin, ale wioślarstwo jest tą, na któ- charze Świata w gimnastyce. Sztuka ta udała się rą chce wywrzeć wpływ” – napisano na stronie Sebastianowi Gawrońskiemu, który podczas za- WorldRowing.com. wodów w Guimaraes z ogromną przewagą wygrał Strona federacji przeprowadziła wywiad z naszą re- prezentantką. „Najlepsza część wiosłowania? Moje w skoku, jako jedyny przeciwstawiając się domi- zdjęcia w łodzi. A tak poważnie, to trudna praca nacji japońsko-meksykańskiej. To pierwszy pu- z wielką odpowiedzialnością. Steruję, biegam i sta- charowy sukces zawodnika AZS AWF Katowice ram się ustawić dobry rytm, żeby wszyscy mogli wing za nim podążać. W prawdziwym życiu nienawidzę o (w ogóle pierwsze jego podium), pierwszy duży odpowiedzialności. Nie pamiętam o płaceniu ra- orzy sukces najmłodszej sekcji katowickiego klubu i za- chunków, ale kiedy wsiadam do łodzi z moimi ko- orld R leżankami – uwielbiam to” – powiedziała srebrna razem pierwsze ważne zwycięstwo od czasów mi- medalistka ostatnich mistrzostw świata w Linzu. o: fb W ot strza olimpijskiego Leszka Blanika! F o: Organizat ot F 82 83