POLKI WICEMISTRZYNIAMI ŚWIATA ZIERNIK AŹD Polska sztafeta kobiet 4×400 m zdobyła srebrny medal Mistrzostw Świata w Ad-Dausze. Iga Baumgart-Witan, P Patrycja Wyciszkiewicz (OŚ AZS Poznań), Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic (AZS AWF Kato- PAŹDZIERNIK wice) ustanowiły nowy rekord Polski – 3:21.89. ŚWIATOWE OSIĄGNIĘCIA BIEGACZEK Polki pobiegły fenomenalnie. Szczegól- Foto: Paweł Skraba ne pochwały zebrała na drugiej zmianie Wyciszkiewicz, która nie mogła być pewna STARTUJE NARODOWA REPREZENTACJA AKADEMICKA występu, a której ostatecznie zmierzono czas grubo poniżej 50 s (gdyby nie lotny start, byłby to jej niezwykły rekord ży- WIRTUALNE MUZEUM AZS ciowy). – Biegłyśmy jak po sznurku. Nie było jakiegoś plątania się albo przepy- chanek. Same zmiany okazały się płynne i szybkie, a my wszystkie mogłyśmy rozwi- MAMY MEDALE W MARATONIE KAJAKOWYM nąć skrzydła i polecieć ile pary w nogach – powiedziała „Przeglądowi Sportowemu” zawodniczka OŚ AZS Poznań. KOLEJNE ZDOBYCZE NA MISTRZOSTWACH POLSKI Kończąca zmagania Święty-Ersetic wy- startowała jako druga, potem puściła Ja- majkę, by na ostatniej prostej nie dać jej GALA SPORTU AKADEMICKIEGO W BYDGOSZCZY szans. Amerykanki były poza zasięgiem, ale Polki o 2.6 s poprawiły 14-letni re- kord kraju. Dotąd należał on do zawod- Polki pobiły 14-letni rekord kraju! niczek AZS AWF Warszawa, tworzących reprezentacyjną sztafetę na Mistrzostwach Mistrzostw Świata na 400 m. W kosmicznym wyścigu (Eid Naser z Bahrajnu wygrała z Świata w Helsinkach (Anna Guzowska, trzecim wynikiem w historii – 48.14 s ) zajęły dwa ostatnie miejsca, ale były szczęśliwe. Ju- Monika Bejnar, Grażyna Prokopek i Anna styna 昀椀niszowała jako siódma z czasem 50.95 s. Na dodatek razem z Wiktorem Suwarą (AZS Jesień). AWF Warszawa) i Rafałem Omelką (AZS AWF Wrocław) zajęli piąte miejsce w debiutującej Wcześniej lekkoatletka AZS AWF Kato- w programie MŚ sztafecie mix 4x400 m. wice startowała jeszcze w dwóch 昀椀nałach Było to najwyższe niemedalowe miejsce zawodników AZS w Ad-Dausze. Szósty w równie (w Ad-Dausze biegła sześć razy w osiem kosmicznym 昀椀nale pchnięcia kulą był Konrad Bukowiecki. Zawodnik AZS UWM Olsztyn dni!). Justyna razem z Igą Baumgart-Wi- uzyskał 21,46 m i został najlepszym Europejczykiem w konkursie, w którym miejsca na po- tan zostały pierwszymi Polkami w histo- dium dały wyniki 22,91 i 22,90 m. W 昀椀nale kuli wystąpiła także Paulina Guba (AZS UMCS rii, które wystąpiły w medalowym biegu Lulin), zajmując 10. miejsce. RUSZYŁ PROJEKT NARODOWA REPREZENTACJA AKADEMICKA Przy znaczącym udziale Akademickiego Związku Sportowego ruszył program Narodowa Reprezenta- cja Akademicka. Jest on skierowany do sportowców, którzy chcą łączyć karierę sportową ze studiami wyższymi. Konferencja inaugurująca program odbyła się 4 października w Centrum Olimpijskim Foto: Rafał Oleksiewicz 8484 85