2 W drugiej części Czesi systematycznie 2 0 odrabiali straty, a duża była w tym 2 zasługa dobrze grającego Tomasa Jan- Ź ÓD sa, który w całym meczu zdobył aż 39 Ł punktów. Polacy na przerwę schodzi- li wciąż prowadząc (48:38). W trzeciej kwarcie Martin Vyroubal rzutem za trzy wprowadził uczelnię z Brna na 56:55. Jeszcze Jakub Nizioł znów trafił i przy- ADEMICKIE wrócił gdynianom prowadzenie, ale AK kwarta zakończyła się wynikiem 73:68. A Ostatnia partia nie zmieniła już obrazu SK rywalizacji i gracze Uniwersytetu Ma- saryka zwyciężyli. – Zabrakło nam sił, bo w pół昀椀nale wszyst- IGRZY ko rzuciliśmy na jedną szalę. Pojawiły się błędy, bo nasze IQ koszykarskie w tym meczu był bardzo niskie. Uważam, że spor- towo byliśmy lepszą drużyną, ale nie po- kazaliśmy tego na parkiecie i przegraliśmy. Najtrudniejszym meczem tego turnieju był EUROPEJSKIE dla nas pół昀椀nał, bo Litwini zagrali bardzo -out (7:12, 19:10, 7:6). To jednak okazało się zbyt mało na uczelnię z Getyngi, mądrą i ułożoną koszykówkę. Skutecznie która zachowała więcej sił w decydujących momentach meczu o medal. punktowali nasze błędy w obronie – powie- Bohaterką pierwszego seta była bramkarka politechniki Agnieszka Hase, która dział Przemysław Żołnierewicz, zdobywca między słupkami robiła co mogła, żeby powstrzymać rywalki. To jednak przeciw- 22 punktów. niczki wygrały pierwszą odsłonę 15:12. W drugiej od początku Niemki narzuciły W rywalizacji koszykarskiej udział wzię- mocne tempo, wychodząc na prowadzenie 6:0. Dopiero w piątej minucie nasza ło 16 zespołów męskich i 7 żeńskich. drużyna tra昀椀ła i nawet zdołała dogonić rywalki na jeden punkt. Nie starczyło Wśród kobiet Politechnika Łódzka zajęła jednak już czasu, żeby choć wyrównać. szóstą pozycję, odnosząc tylko jedną wy- – Różnica między Chorwacją i Węgrami, a nami i Niemkami była spora. Te dwa graną. Inżynierowie z Łodzi wśród męż- pierwsze zespoły są na dużo wyższym poziomie i nadgonić to można tylko tre- czyzn zajęli 15. miejsce. ningiem. Nasz zespół praktycznie dopiero poznaje tę dyscyplinę. Mamy dobre – Poziom naszego tego turnieju był wy- szczypiornistki, ale różnic między grą w hali, a na plaży jest sporo – opowiadała soki i widać, że grali tu zawodnicy wystę- Agnieszka Hase, bramkarka Politechniki Łódzkiej. pujący już na parkietach w rozgrywkach Rywalizację zdominował uniwersytet w Zagrzebiu, który wygrał turniej kobiet i mężczyzn. ligowych. Pewnie to zależy też od po- Na siódmej pozycji uplasowali się studenci SGGW Warszawa. W swoim ostatnim meczu dejścia, ale to nie była studencka „prze- przegrali z uniwersytetem w Duisburgu 0:2 (10:26, 21:23). jażdżka”, bo każdemu zależy żeby wygrać. Smakiem obeszli się także koszykarze Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, którzy O co do atmosfery to czuć ją wszędzie, przegrali mecz o brąz 83:101 z Uniwersytetem Masaryka w Brnie. Spotkanie roz- czy to na stołówce czy gdzieś na trybu- grywane w hali przy ul. Małachowskiego rozpoczęło się udanie dla Polaków, którzy nach. Wszyscy ze sobą rozmawiamy i ze szybko wyszli na prowadzenie. Tra昀椀ania Przemysława Żołnierewicza, Filipa Puta czy sobą integrujemy – dodał Żołnierowicz. Pawła Krefta sprawiły, że po pierwszej kwarcie nasi prowadzili 27:15. Robert Zakrzewski, foto: Ewa Milun-Walczak 112