Awans na zaplecze Wysokie zwycięstwo i korzystny wynik rywali dały ekipie Eko-Pol AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego awans do I ligi futsalu. Futsaliści Eko-Pol AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego w ostatniej ko- lejce sezonu podjęli w drużynę WKS Śląsk Futsal Wrocław. Akademicy, którzy w rundzie rewanżowej grali słabo i uzbierali tylko jeden punkt, tracąc pozycję lidera po porażce w Żarach, nie liczyli zbytnio na to, że ten sezon może zakończyć się dla nich szczęśliwie. Od początku jednak napierali, co zaowocowało pierwszym golem w piątej minucie meczu za sprawą Maciej Enkota, który jeszcze przed przerwą skomple- tował hat-tricka. Między 9. i 15. minutą padły trzy następne bramki, a cztery kolejne w samej końcówce pierwszej połowy. Na tra昀椀enia w drugiej części meczu musieliśmy poczekać odrobinę dłużej, bo dopiero w 26. minucie gry piłka po raz ósmy wylądowała w siatce drużyny z Dolnego Śląska, która – trzeba to zauważyć – grała tylko w siedmiooso- bowym składzie. Gospodarze powtórzyli wyczyn i po przerwie znów strzelili gościom siedem bramek i raz sami dali się pokonać. Hat-tricki uzbierali tak- że Jakub Turowski i Patryk Jaśkiewicz. Spotkanie zakończyło się ostatecznie wynikiem 14:1, który pozwalał zielonogórzanom wrócić na pierwsze miejsce w tabeli pod warunkiem korzystnego i mało prawdopodobnego dla nich roz- Zmagania w I lidze rozpoczęli potem od wygranej 4:3 w Ty- strzygnięcia w meczu Luxbor Pyskowice – MTS Knurów. chach. Podobnie dramatycznie wyglądało także kilka kolejnych – Chcieliśmy wygrać, jak każdy mecz, ale nie sądziliśmy, że korzystnie dla spotkań. Do końca roku zielonogórzanie wygrali jeszcze trzy- nas ułożą się inne wyniki. W przerwie sprawdziliśmy, co dzieje się w Py- krotnie (4:3, 5:4 i 6:0), zanotowali jeden remis i sześć porażek skowicach, potem po naszym meczu czekaliśmy, jak zakończy się to drugie (w tym dwukrotnie 3:4 i raz 4:5). Foto: Tomasz Olszewski spotkanie. A tu niespodzianka! – opowiadał Jaśkiewicz. – Była duża radość. Cel osiągnęliśmy w 200%. Cieszy, że mimo średnio udanej drugiej rundy uda- SKŁAD DRUŻYNY EKO-POL AZS UNIWERSYTETU ZIE- ło nam się utrzymać pozycję lidera – dodał trener Maciej Górecki. LONOGÓRSKIEGO W SEZONIE 2021/2022: Jakub Witczak, Okazało się, że faworyt – Luxbor przegrał u siebie 1:2. Porażka bezpośrednie- Kacper Ryś, Patryk Jaśkiewicz, Sebastian Hausler, Jakub go rywala dała tym samym azetesiakom powrót na pierwsze miejsce w tabeli Turowski, Maciej Dudek, Maksymilian Chmielak, Maciej En- i skończyła się zaskakującym awansem do I ligi. Zielonogórzanie w całym kot, Rafał Gronostaj, Kornel Mużyłowski, Jacek Jurkowski, sezonie wygrali sześć meczów, jeden zremisowali i doznali trzech porażek. Mateusz Biereśniewicz, Kacper Żak. Trener: Maciej Górecki. Patriotycznie i sportowo W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego zorganizował Ogólnopolski Test Coopera. W teście organizowanym w ramach projektu „Aktywny Zielonogórzanin” wzięło udział ponad 700 uczniów i nauczycieli Zespołu Edukacyjnego nr 4 w Zielonej Górze. Do promocji sportu i zdrowego stylu życia przyłączyli się znani olimpijczycy, dając świetny przykład zgromadzonej młodzieży: Lu- cjan Błaszczyk – tenis stołowy, Marcin Horbacz – pięciobój oraz Mateusz Surwiło – parakajakarstwo. Uczniowie po pokonaniu razem z olimpijczyka- mi 12 minut testu mieli niezwykłą okazję do rozmowy z reprezentantami naszego kraju na temat sportu i nie tylko. Chętnych nie brakowało! Po części sportowej na wszystkich uczestników czekało wiele atrak- cji: pokaz pierwszej pomocy wraz ze stanowiskiem do nauki, pokaz sprzętu pożarniczego Ochotniczej Straży Pożarnej „Racula” w Zielonej Górze, rozmowa o służbie w Wojsku Polskim z żołnierzami z Wojsko- wego Centrum Rekrutacji w Zielonej Górze oraz ciepły poczęstunek – grochówka z kuchni polowej. Był to dzień skupiony na promocji sportu, pierwszej pomocy, zdrowego odżywiania i korzyści płynących z prowadzenia aktywnego trybu życia. Foto: Tomasz Ostrowski Materiały AZS Zielona Góra przygotował Tomasz Ostrowski. 429