Ryzyko z umiarem Andrzej Stękała brązowym medalistą mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym! Zawodnik AZS Zakopane zdobył z Polakami brązowy medal Twardosz i Karpiel stanęły jeszcze w konkursie drużynowym na dużej skoczni w Oberstdorfie. Po- przed ogromną szansą w zawodach lacy wystąpili w składzie: Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Kamil mikstów, w których skakały razem Stoch i Dawid Kubacki. W pierwszej serii Stękała oddał skok z Żyłą i Kubackim. Były jednak bar- na 122,5 m. Na półmetku Polacy znajdowali się na trzeciej po- dzo zestresowane i to głównie dzię- zycji. W serii finałowej zawodnik AZS Zakopane skoczył dalej ki mistrzom świata polska drużyna – 127 m i wyprowadził polski zespół na prowadzenie, które wywalczyła szóstą lokatę. utrzymał Kamil Stoch. Po ostatniej próbie Dawida Kubackiego W Oberstdorfie startowali jeszcze Polacy spadli na trzecie miejsce i sięgnęli tym samym po brą- nasi biegacze. Najlepsze rezulta- zowy medal. Lepsi okazali się Niemcy i Austriacy. ty zanotował Dominik Bury, który – Finałowy skok był moim najlepszym na tych mistrzostwach. w parze z Maciejem Staręgą awan- Trener pozwolił mi zaryzykować, a ja zrobiłem to z umiarem. sował do finału drużynowego sprin- Nie chciałem przedobrzyć i wyszło całkiem znośnie – ko- tu, zajmując w nim dziesiąte miejsce. mentował Stękała. W startach indywidualnych nie poszło mu Indywidualnie zawodnik AZS AWF najlepiej. Uplasował się na 30. miejscu na skoczni normalnej Katowice cieszył się z najlepszej (tu mistrzem świata został Żyła) i na 21. miejscu na skoczni w karierze 32. lokaty w wyścigu na dużej. Jego mniej doświadczone koleżanki mogły się pochwalić 15 km techniką dowolną. – Tu były jedynie 24. miejscem Anny Twardosz (AZS AWF Katowice) na bardzo trudne warunki, a ja walczy- dużej skoczni. łem o życie. Starałem się urwać każ- Azetesowską reprezentację polskich skoczkiń obok najlepszej dy ułamek sekundy, bo to mogło de- Twardosz tworzyły jej klubowe koleżanki: Kinga Rajda i Joan- cydować o poprawie lokaty o kilka na Szwab oraz Kamila Karpiel z AZS Zakopane. Polki zade- miejsc – komentował nasz biegacz. biutowały w konkursie drużynowym, zajmując siódme miejsce. Foto: Anna Karczewska (PZN) 2525