LOREM IPSUM DOLOR szermierka POZNAŃ, 23-24.06.2021; ORGANIZATOR: AZS UAM POZNAŃ za późno y Katowice, Poznań i Wrocław zdominowały AMP w szermierce, na których w akcji można było zobaczyć medalistów seniorskich mistrzostw Polski. W imprezie, której organizatorem był AZS UAM W najliczniej obsadzonym turnieju 昀氀orecistów Poznań, udział wzięli przedstawiciele 36 uczelni. (wystartowało 26 zawodników) doszło do Nie brakowało emocji, bo wystartowało wielu niecodziennego wydarzenia. Debiut w AMP znanych zawodników, w tym reprezentantów zaliczył bowiem reprezentujący gospodarzy… Polski na ostatnie uniwersjady czy triumfatorów 71-letni prof. dr hab. Zygmunt Vetulani. – Je- krajowych zmagań wśród seniorów. stem zadowolony z możliwości walki z czołów- Zwycięzcy mistrzostw kraju we 昀氀orecie po- ką krajową. Chyba się rozkręciłem, bo najle- twierdzili swoją dominację także podczas piej wypadła mi walka ostatnia – komentował zmagań studenckich, które w tej broni okazały kierownik i inicjator sekcji szermierczej UAM, się domeną Poznania. U kobiet walkę o złoto który po zakończeniu startu… wręczał medale. stoczyły zawodniczki UAM – jedynej uczelni, W zdominowanej przez AWF Katowice sza- która w szermierczych AMP zawsze stała na bli z pierwszego sukcesu w AMP cieszyła podium (tym razem znów na drugim miejscu). się Angelika Wątor, która w klubowym 昀椀- Z odzyskania akademickiego tytułu po trzech nale pokonała Zuzannę Cieślar. U mężczyzn latach cieszyła się Julia Walczyk. wygrał ich kolega Krzysztof Kaczkowski. Jej klubowy kolega Maciej Bem przegrał W walce o złoto pokonał on Piotra Szczepa- zaś 昀椀nał z Andrzejem Rządkowskim. – Dla nika z Politechniki Warszawskiej i odniósł mnie te zawody były bardzo trudne. To już także pierwsze zwycięstwo w akademickich koniec sezonu i trochę ciążył mi ten turniej. zmaganiach. – Obydwaj byliśmy faworytami Wiedziałem jednak, że muszę coś udowod- tego turnieju. Drobne szczegóły zdecydowa- nić i szczęśliwie się udało – mówił student ły o moim zwycięstwie – mówił po sukce- Uniwersytetu Wrocławskiego, który obro- sie przedstawiciel katowickiej uczelni, która nił mistrzostwo i zdobył już swoje trzecie w Poznaniu zdobyła cztery medale i odzy- Na debiut nigdz ł o t o A M P. skała tytuł drużynowego mistrza. 216