Seria rekordów Katarzyna Wasick została wicemistrzynią Europy na 50 m stylem dowolnym! W 昀椀nale ustanowiła przy tym kolejny rekord Polski. W gronie 36 zawodników powołanych do reprezentacji Polski na rozgry- wane w Budapeszcie ME znalazło się 15 pływaków z klubów AZS. Jedyny medal naszej reprezentacji wywalczyła zawodniczka AZS AWF Katowice. Wasick poprawiała rekordowy rezultat w Budapeszcie aż trzykrotnie. W eliminacjach uzyskała 24.51 s i z trzecim czasem awansowała do ko- lejnej rundy. Po południu popłynęła jeszcze szybciej (24.34 s), co było trzecim wynikiem pół昀椀nałów. W walce o medale zawodniczka AZS AWF Katowice potwierdziła znakomitą dyspozycję. Kolejny raz poprawiła najlepszy wynik w hi- storii polskiego pływania (24.17 s) i zdobyła srebrny medal ex aequo z mistrzynią olimpijską z Rio de Janeiro na tym dystansie, Dunką Pernille Blume. Triumfowała utytułowana Holenderka Ranomi Kro- mowidjojo z wynikiem 23.97 s. Tymczasem Konradowi Czerniakowi (AZS UMCS Lublin) do podium w 昀椀nale na 50 m stylem motylkowym zabrakło 0.01 s. Czwarty na 100 m motylkiem był Jakub Majerski. Pływak AZS AWF Katowice uwiecznił swój występ nowym rekordem Polski (51.11 s). Podobnie było ze sztafe- tą mieszaną 4×100 m stylem dowolnym, w której wystartowali Wasick i Jakub Kraska (AZS Łódź), oraz męską sztafetą 4×100 m stylem zmiennym z Kraską i Majerskim. Foto: fb Kasia Wilk - Wasick Młodzież pingpongowa na medal Kluby z Wrocławia i Rzeszowa uzbierały kilkanaście medali podczas młodzieżowych i juniorskich mistrzostw Polski w tenisie stołowym. wywalczył Szymon Kolasa, powtarzając sukces z męską drużyną. Kolasa i Wielgos zajęli trzecie miejsce w singlu, a Miłosz Sawczak w deblu. „Te wyniki przejdą do historii. Jesteśmy bardzo dumni” – napisali rzeszowianie na swoim pro昀椀lu. Trzecia w mikście była też Zuzanna Jaworska z AZS UE Wrocław, która do takiego samego me- dalu poprowadziła swój zespół w rozgrywkach drużynowych. W sierpniu Kolasa i Wielgos grali jeszcze w juniorskich mistrzostwach Europy i tam też zapunktowali. Szymon zdobył złoto z drużyną, a Zuzanna brąz w deblu. Foto: Dominika Banaś Anna Węgrzyn została młodzieżową mistrzynią Polski w tenisie stoło- W ostatnim dniu odbywających się w rosyjskim wym! Zawodniczka AZS UE Wrocław w 昀椀nale pokonała swoją siostrę Permie mistrzostw Europy juniorów we wspi- Katarzynę. Ta triumfowała za to w grze mieszanej, w której Anna zdo- naczce na najniższym stopniu podium stanęła była brąz. Obie niespodziewanie przegrały w ćwierć昀椀nale debla, ale Maja Oleksy. Zawodniczka AZS PWSZ Tarnów poprowadziły swój zespół do triumfu w turnieju drużynowym. była trzecia w prowadzeniu. O podium otarła się Dziewięć medali wywalczyli tymczasem pingpongiści Fibrainu AZS w konkurencji boulderingu, dokładając do tego 15. Politechniki Rzeszowskiej podczas MP juniorów. Nasz klub był najlep- miejsce w czasówce. Warto dodać, że Maja star- szym podczas turnieju rozgrywanego w Ustrzykach Dolnych. Wygrali towała ze znacznie starszymi rywalkami. „Debiut Zuzanna Wielgos w deblu, Patryk Dziuba w mikście i dziewczyny w na arenie międzynarodowej był całkiem udany” – turnieju drużynowym. Srebrne medale w obydwu grach podwójnych napisała na swoim pro昀椀lu. 51