LOREM IPSUM DOLOR szachy CHORZÓW/KATOWICE, 14-16.05.2021; ORGANIZATOR: AZS UE KATOWICE ińskiego Szachiści ALK Warszawa obronili tytuł akademickich mistrzów Polski. oźm Impreza odbyła się w Chorzowie i Katowicach. W organizowanych przez AZS UE Kato- i Szymona Gumularza. – Były to moje wice zawodach udział wzięli studenci re- pierwsze AMP. Jechałam na nie bez prezentujący 45 uczelni wyższych z całej większych oczekiwań. Chciałam po pro- Polski. W ostatniej chwili, ze względu na stu zagrać jak najlepiej. Wygrywałam ograniczenia związane z pandemią koro- każdą partię i zdobyłam 8,5 pkt na 9 nawirusa, organizatorzy musieli całkowi- – cieszyła się studentka UMK Toruń. cie zmienić plan rozgrywek. Początkowo – Wywalczyłem 8 punktów i nie mogę zawody miały odbyć się w hotelu Dia- być niezadowolony. Jeśli chodzi o moją ment Arsenal Palace w Chorzowie, ale grę, było bardzo dobrze – dodał stu- ostatecznie turniej indywidualny kobiet dent I roku matematyki stosowanej na został przeniesiony do Katowic. Wydziale Informatyki i Telekomunikacji Zawodnicy Akademii Leona Koźmiń- Politechniki Krakowskiej, który także skiego nie tylko po raz trzeci z rzę- udanie zadebiutował w AMP, zaliczając du wygrali klasy昀椀kację generalną, ale remisy z pozostałymi medalistami tur- byli najlepsi również w turnieju druży- nieju indywidualnego. nowym oraz wywalczyli dwa srebrne Na listach startowych było wielu sza- medale w turniejach indywidualnych. chowych arcymistrzów i mistrzów mię- Przypadły one triumfatorce z 2019 roku dzynarodowych, m.in. aż 12 reprezentan- t trick K Annie Kubickiej i po raz kolejny Igorowi tów Polski na Akademickie Mistrzostwa Janikowi. Świata w grach umysłowych, których Musieli oni uznać wyższość niezna- Polska była gospodarzem w 2020 roku. Ha nych dotąd na AMP Alicji Śliwickiej Foto: Michał Walusza 214