Kujawko-pomorskie z workiem medali AMP Cztery medale w klasy昀椀kacjach drużynowych AMP zdobyły w 2021 roku uczelnie z Bydgoszczy i Torunia. Wszystkie były złote! Nie brakowało też sukcesów indywidualnych. WSG piłką stoi! Wyższa Szkoła Gospodarki ponownie sięgnęła po złoto w klasy昀椀kacji generalnej futsalu męż- czyzn. W swoim dorobku WSG ma już dwa złote i je- den brązowy w futsalu oraz jeden złoty w piłce nożnej. Na najwyższym stopniu podium stanęli wioślarze UKW oraz wioślarki UMK, które wygrały na ergometrach. Ich uczelnia może pochwalić się też fenomenalnymi koszykar- kami. Marta Wieczyńska, Aleksandra Pszczolarska, Łucja Grzenkowicz i Justyna Michalak wywalczyły historyczny a złoty medal zarówno w klasy昀椀kacji generalnej, jak i uni- b a r wersytetów w koszykówce 3×3. k Nie brakowało też sukcesów indywidualnych. W klasy昀椀- ł S we kacji medalowej najwyżej uplasowała się Wyższa Szkoła a : P o Gospodarki. Jej studenci stawali na podium kilkukrotnie t o podczas AMP w pływaniu, gdzie Kinga Paradowska wy- F walczyła złoto w konkurencji 100 m stylem zmiennym czas AMP w ergometrze. Wzorową postawą pochwalić się może również oraz srebro w konkurencji 100 m stylem klasycznym. Michał Januszewski, który w wadze lekkiej zajął trzecie miejsce. Z kolei Następnie z koleżankami Karoliną Wolską, Wiktorią Rut- Alicja Śliwicka zdobyła dwa złote medale w klasy昀椀kacji generalnej i uni- kowską oraz Hanną Bakuniak stanęły na drugim miejscu wersytetów, a cała drużyna pochwalić się może obroną trzeciego miejsca podium sztafety 4×50 m stylem zmiennym. Złoto wywal- w klasy昀椀kacji drużynowej szachów w typie uniwersytetów. czył Mateusz Garbacz w judo, srebro Dawid Wachowicz Uniwersytet Kazimierza Wielkiego również może pochwalić się meda- w ergometrze wioślarskim oraz dołożył złoto, wygrywając listami AMP. Na pierwszą lokatę w klasy昀椀kacji generalnej w wioślar- wyścig dwójek z Darkiem Paczkowskim podczas AMP stwie złożyły się medale Izabeli Gałek, która była druga w jedynkach w wioślarstwie. Z AMP w lekkiej atletyce WSG wróciła i dwójkach (z Małgorzatą Strybel), a z resztą koleżanek triumfowała z medalami Pauliny Ligarskiej (złoto w pchnięciu kulą) w ósemce. Brąz w dwójkach podwójnych dołożyli Adam Siewaszewicz i Victorii Kality (srebro w skoku o tyczce). i Artur Zalewski. UKW świetnie pokazało się na AMP w karate, gdzie Cykl AMP 2021 był równie bogaty w medale na Uniwer- Bogdana Kowaluk i Marta Dzielak przywiozły do Bydgoszczy dwa brą- sytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Szymon Śmiegel zowe medale w kumite indywidualnym. Radości medalowych dostarczył przyniósł srebrny medal klasy昀椀kacji generalnej w judo. na koniec Gracjan Wiśniewski, skacząc wzwyż po drugie miejsce podczas Zawodnicy nie dali za wygraną również w lekkoatletyce, AMP w lekkiej atletyce. gdzie Adrian Brzeziński pozostał bezkonkurencyjny na Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, a dzisiaj już Politechnika dystansie 200 m i zajął drugie miejsce na 100 m. Seba- Bydgoska, przez obostrzenia na uczelni nie wziął udziału w większości stian Chmara skokiem na wysokość 4,60 wygrał konku- imprez z cyklu AMP, ale może pochwalić się złotym medalem w typie rencję skoku o tyczce, a debiutujący na AMP Kacper Rud- uczelni społeczno-przyrodniczych szachistki Zuzanny Borkowskiej. nik powrócił do Torunia z drugim miejscem w trójskoku. Katarzyna Ekwińska ponownie została multimedalist- ką AMP we wspinaczce, gdzie zdobyła sześć krążków, a wraz z resztą koleżanek wywalczyła trzecie miejsce w klasy昀椀kacji drużynowej uniwersytetów. Julita Kalita wywalczyła srebrny medal w klasy昀椀kacji generalnej pod- Foto: Michał Szypliński/NTN Snow & More Foto: Przemysław Szyszka 357