M jak mogę Magdalena Dąbrowska, młoda zawodniczka AZS AWF Warszawa reprezentowała nasz kraj podczas igrzysk europejskich dla sportowców z zespołem Downa. Dziewiętnastoletnia warszawianka z włoskiej Ferrary przywiozła ze sobą aż pięć medali! Magda podczas SUDS Open Euro Trigames wywalczyła złoto na 400 m, muskając rekord Europy, srebra za: trójbój, bieg na 800 m i sztafetę 4×400 m, a także brąz na 100 m. W krótkiej rozmowie z zawodniczką po- znaliśmy historię jej zagranicznego sukcesu. Serdeczne gratulacje! Z igrzysk europejskich we Włoszech przywiozłaś ze sobą pięć krążków. Czy wyjeżdżając, liczyłaś na jakąkolwiek zdobycz? Myślałam, że uda mi się wywalczyć złoto, także pozytywnym zaskocze- niem było, że zdobyłam ich więcej. Przywiozłam ze sobą: jeden złoty, trzy srebrne i jeden brązowy medal. Cieszę się, jestem zadowolona! Jakie emocje towarzyszyły ci podczas zawodów? Trochę się stresowałam, jednak starałam się głęboko oddychać, co mnie e uspokajało i dawało dodatkową siłę do walki. n t a Jak wyglądają twoje przygotowania do zawodów? w y Dużo trenuję. Jest to aż pięć treningów w tygodniu. Dwa w sekcji lekkoatle- r tycznej i trzy w AZS AWF Warszawa. Są to zarówno treningi motoryczne, m p u w jak i wytrzymałościowe. i h c r Czy możesz zdradzić nam swoje plany na najbliższą sportową przyszłość? : a o Za rok 19 czerwca w Czechach rozpoczynają się mistrzostwa świata. t o Chcę tam pobić rekord Europy na 400 metrów. Obecnie wynosi on minutę F i 28 sekund, a podczas ostatnich zawodów zabrakło mi 80 setnych sekun- fanpage, który służy promowaniu jej wysiłków dy do jego pobicia. To jest mój główny cel, który chcę osiągnąć. i sukcesów. Mama zawodniczki, która jest jej Tego ci zatem serdecznie życzę i już teraz mocno trzymam kciuki. trenerką, ma nadzieję, że córka będzie inspiro- Dziękuję! wała osoby z niepełnosprawnościami oraz peł- Reprezentantka AZS AWF Warszawa to utalentowana i pracowita zawod- nosprawne do przekraczania własnych granic. niczka z dodatkowym chromosomem. Na platformie Facebook założony jest Dominika Hoft Powrót po pół wieku To był czas sukcesów reprezentantów łódzkiego AZS. Historyczne wyniki osiągnęli judocy i… sztangista. Zawodnicy AZS Łódź Anna Jagiełło i Leszek Piąstka zajęli czwar- którzy już od kilku lat bardzo dobrze spisywali te miejsce w mistrzostwach świata w judo kata. To był życiowy się w imprezach międzynarodowych w judo kata. sukces dyrektora i wicedyrektorki SWFiS Uniwersytetu Łódzkiego, Podczas zawodów w Lizbonie w konkurencji Ko- dokan Goshin Jutsu łodzianie zajęli czwarte miejsce, tracąc niewiele punktów do brązowego medalu. W drodze do 昀椀nału i w samym 昀椀nale polska para pokonała znakomite duety, w tym m.in. medalistów mistrzostw świata i Europy z Hiszpanii, Belgii i Włoch. To kolejny sukces na arenie międzynarodowej zawodników AZS Łódź wspieranych od lat przez Uniwersytet Łódzki. W 2021 roku zdobyli także brązowy medal mistrzostw Europy w Józefowie i podwójne mistrzostwo Polski. AZS Uniwersytet Łódzki na mistrzostwach Eu- ropy weteranów w podnoszeniu ciężarów repre- zentował z kolei Ryszard Wichan. W Alkmaar udało mu się zwyciężyć w grupie wiekowej 70–74 lata w kategorii –61 kg. Wichan, który w czasie studiów uprawiał judo, wrócił do dźwi- gania ciężarów po… 54 latach. Foto: AZS Łódź 137