AZS WROCŁAW Bardzo dużo grania Rok 2021 był bardzo wymagający i niezwykle udany dla sekcji tenisa stołowego AZS UE Wrocław. Jego reprezentantki wywalczyły 11 medali mistrzostw Polski. pojedynczej przypadł Bajor, która wygrała także w deblu z Katarzyną Grzybowską. Trzecie złoto wywalczyła Kata- rzyna Węgrzyn w grze mieszanej z Samuelem Kulczyckim. Brązowe medale padły łupem Katarzyny w grze pojedyn- czej oraz Natalii Bajor w grze mieszanej z Jakubem Per- kiem i Anny z Robertem Florasem. Na młodzieżowych MP, które odbyły się w Gliwicach, zawodniczki AZS UE wywalczyły pięć medali. Po złoto w turnieju drużynowym sięgnęły w składzie z siostrami Węgrzyn, Julią Szymczak i Julią Girulską. Siostry zagra- ły w 昀椀nale singla, w którym Anna pokonała Katarzynę. Trzecie złoto wywalczyła Katarzyna w grze mieszanej z Łukaszem Wachowiakiem. Anna zdobyła mikstowy brąz z Przemysławem Walaszkiem. Najtrudniejszą walkę ekipa AZS UE stoczyła w rozgryw- kach ligowych ekstraklasy kobiet, w których obroniła tytuł wicemistrzów kraju, grając w składzie: Natalia Bajor, Anna Węgrzyn i Katarzyna Węgrzyn. Dużym sukcesem zakoń- czyły się też AMP. Stworzona z sióstr Węgrzyn i Szymczak drużyna Uniwersytetu Ekonomicznego z Wrocławia pewnie sięgnęła po tytuł mistrzowski. Wyniki osiągnięte w roku 2021 wskazują, że zawodniczki cały czas robią postępy i mogą się wznieść w przyszłości ala na jeszcze wyższy poziom. ęk Zdzisław Tolksdorf of P o: Krzyszt ot F Najważniejszym wydarzeniem roku był start Natalii Bajor na letnich igrzyskach olimpijskich w Tokio, na których zaliczyła bardzo dobry występ w meczu z jedną z najlepszych drużyn na świecie – Koreą Południową. Natalia udanie zaprezen- towała się także podczas mistrzostw Europy w Warszawie, gdzie awansowała do pierwszej „16”, pokonując po drodze dużo wyżej notowaną Hanę Matelovą z Czech. W następ- nej rundzie przegrała jednak 3:4 po dramatycznym meczu z późniejszą triumfatorką, Niemką Petrissą Solją. W zawodach udział brały także siostry Anna i Katarzyna Węgrzyn. Na drużynowych ME, które odbyły się w Rumunii, nasz kraj reprezentowały trzy zawodniczki AZS UE. Reprezentacja Polski w klubowym składzie wywalczyła miejsca 5–8., prze- grywając ćwierć昀椀nał z Niemkami, które zdobyły mistrzowski tytuł. Bajor i Anna Węgrzyn wystartowały w indywidualnych mistrzostwach świata w Houston. Obie siostry i Julia Szym- ocław czak brały ponadto udział w młodzieżowych mistrzostwach r Europy U21, które odbyły się w Belgii. Anna wywalczyła miejsce 5–8. w grze pojedynczej, powtarzając osiągnięcie w grze podwójnej z Katarzyną. Podczas seniorskich mistrzostw kraju w Arłamowie wro- o: fb AZS UE W ot cławianki zdobyły sześć medali. Ten najważniejszy w grze F 378