Barbara znów najlepsza CZERWIEC Dwadzieścia cztery medale – w tym sześć złotych – wywalczyli szermierze AZS podczas młodzieżowych mistrzostw kraju. Bohaterami imprezy zostali Mateusz Kozak i Barbara Brych. Foto: fb Sekcja szermiercza AZS AWF Kraków Kozak – 昀氀orecista AZS AWFiS Gdańsk zdobył zło- Niezwykłym wyczynem popisała się sekcja AZS Wratisla- to w turnieju indywidualnym i z drużyną. Pierw- vii, triumfując w zespołowych zmaganiach szpadowych. szemu sukcesowi towarzyszyły spore emocje, bo Drużyna kobiet rozbiła w 昀椀nale ekipę z Warszawy (45:25), Mateusz w pół昀椀nale z Szymonem Czartoryjskim a panowie obronili tytuł, pokonując Polski Klub Szermier- (AZS AWF Warszawa) i w 昀椀nale z Janem Jurkiewi- czy 45:32. Co ciekawe – w turnieju indywidualnym do czem wygrywał 15:14. ćwierć昀椀nału dotarł jedynie Wojciech Kolańczyk. W zmaganiach drużynowych gdańszczanie odpra- Z kolejnego w tym sezonie mistrzostwa Polski cieszyła wiali wyłącznie zespoły AZS – kolejno: AZS UAM się Barbara Brych. Szpadzistka AZS AWF Kraków nie- Poznań, AZS AWF Poznań i w 昀椀nale AZS AWF dawno wygrała wśród seniorek, a teraz powtórzyła wy- Warszawa (45:34). Obronili tym samym mistrzo- czyn w kategorii młodzieżowca. Brych pokonała w 昀椀nale stwo sprzed roku. AZS AWF Warszawa wygrał za Dominikę Pawłowską z AZS AWF Warszawa 15:9. Pozo- to w drużynowych zmaganiach 昀氀orecistek (w 昀椀nale stałe miejsca na podium także przypadły azetesiaczkom: 45:36 z Wartą Poznań). Wiktorii Skrzypczak i Karolinie Mazanek. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w szermierce 2021 – medaliści AZS ZŁOTE MEDALE Barbara Brych AZS AWF Kraków szpada Mateusz Kozak AZS AWFiS Gdańsk 昀氀oret K. Brawańska, Z. Janelli, K. Mazanek, B. Piekarska AZS Wratislavia Wrocław szpada K drużyna M. Daniewska, A. Jeglińska, D. Wasilczuk, J. Włosińska AZS AWF Warszawa 昀氀oret K drużyna W. Kolańczyk, S. Rutz, B. Szurlej AZS Wratislavia Wrocław szpada M drużyna P. Borowiec, A. Jakubowski, M. Kozak, M. Możejko AZS AWFiS Gdańsk 昀氀oret M drużyna 60