Rekordowe przetarcie Dwadzieścia jeden medali – większość złotych – zdobyli przedstawiciele AZS podczas rozegranych w Toruniu halowych mistrzostw Polski w lekkiej atletyce U18 i U20. Rekordy kraju ustanowili Kornelia Lesiewicz i Filip Rak. Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 w Lekkiej Atletyce 2021 – medaliści AZS ZŁOTE MEDALE Olivia Greiner AZS Politechnika Opolska 60 m U18 Kornelia Lesiewicz AZS AWF Gorzów Wlkp. 400 m U20 Oliwia Wawrzyniak OŚ AZS Poznań 3000 m U20 Weronika Nagięć AZS AWF Kraków 60 m ppł U20 Magdalena Żelazna AZS AWF Gorzów Wlkp. chód 3000 m U18 Maria Bartel AZS AWFiS Gdańsk skok o tyczce U18 Sophia Mulder OŚ AZS Poznań pięciobój U20 Marleen Baas OŚ AZS Poznań pięciobój U18 Bartosz Kitliński AZS UMCS Lublin 600 m U18 Bohaterką imprezy została Kornelia Lesiewicz. Będąca Filip Rak AZS Politechnika Opolska 1500 m U20 w wysokiej formie zawodniczka AZS AWF Gorzów Wlkp. Jakub Buchwald AZS Politechnika Opolska pchnięcie kulą U18 ustanowiła rekord Polski U20 w biegu na 400 m, choć SREBRNE MEDALE dopiero w czerwcu osiągnęła pełnoletność. Jej czas 52.97 Emilia Skimina AZS AWF Kraków 600 m U18 był o ponad sekundę lepszy od dotychczasowego najlep- Alicja Gajewska AZS AWFiS Gdańsk pchnięcie kulą U20 szego wyniku, a do tego o 0.03 s lepszy od wskaźnika AZS UWM Olsztyn 4×400 m mix U18 PZLA na halowe mistrzostwa Europy. Dodatkowo dał jej BRĄZOWE MEDALE pozycję liderki w europejskim rankingu U20, trzecie miej- sce na świecie i oczywiście najlepszy wynik w Polsce Zuzanna Adamczewska AZS Łódź 200 m U18 bez podziału na kategorie. Tym samym Kornelia dała ja- Katarzyna Kokot AZS Politechnika Opolska skok wzwyż U18 sny sygnał, że należy brać ją pod uwagę przy ustalaniu Martyna Dobrowolska AZS AWFiS Gdańsk pchnięcie kulą U20 reprezentacyjnego składu seniorskiej sztafety 4×400 m. Mateusz Matera AZS Łódź 300 m U18 – Nie spodziewałam się złamania 53 sekund. Przecież Bartosz Marciniewicz AZS AWF Warszawa skok o tyczce U20 to dopiero mój drugi bieg w hali na 400 m! Marzy- Dawid Robakowski AZS AWF Warszawa siedmiobój U18 łam o tym wyniku i jestem bardzo dumna – powiedziała AZS UWM Olsztyn 4×400 m mix U20 dla pzla.pl bohaterka imprezy, która przed startem nie zowy krążek. Najbardziej spektakularny rezultat osiągnął na 1500 m Filip Rak, była pewna, czy w odpowiednim miejscu zbiegnie z toru który w kategorii U20 o 0.21 s poprawił rekord Polski, uzyskując czas 3:45.62. (w hali dopiero po pierwszym okrążeniu można opuścić To kolejny, po letnim starcie w kategorii U18, rekordowy bieg opolskiego talentu, swój tor). I pomyśleć, że dla Kornelii i jej trenera start który ostatnie okrążenie pokonał w ok. 27 sekund. w młodzieżowych zawodach miał być tylko przetarciem Zwyciężyli także Olivia Greiner (rekord życiowy 7.67 na 60 m) oraz Jakub przed nadchodzącymi mistrzostwami Polski seniorów. Buchwald, który w pchnięciu kulą wyprzedził rywali o ponad metr i trzy razy Drugie złoto dla gorzowskiego klubu wywalczyła uzyskał niemal ten sam wynik! Brąz w skoku wzwyż dorzuciła Katarzyna Kokot. Magdalena Żelazna, która obroniła tytuł w chodzie na Pozostałe złote medale dla AZS wywalczyli Bartosz Kitliński (poprawił 3000 m, ustanawiając przy tym nowy rekord życiowy rekord życiowy na 600 m), Weronika Nagięć (obroniła mistrzowski tytuł (14:26.05). – Choć po wyścigu wydawało mi się, że jestem w biegu płotkarskim), Maria Bartel (w ostatniej próbie ustanowiła rekord wykończona, szybko okazało się, że są zapasy i jeszcze życiowy w skoku o tyczce: 3,80) oraz Bartosz Kitliński (z rekordem życiowym można coś wykręcić – komentowała chodziarka. 1:20.91 na 600 m). Foto: Marek Biczyk (PZLA) Trzy złote medale w Toruniu zdobył OŚ AZS Poznań. Zawody rozpoczęły się od wielobojowych sukcesów za- wodniczek przybyłych do stolicy Wielkopolski z... Ho- landii. Startująca w młodszej kategorii Marleen Baas wygrała tylko jedną konkurencję (pchnięcie kulą), ale osiągnęła w niej bardzo dużą przewagę, co dało jej 3825 pkt. Starsza Sophia Mulder triumfowała w skoku wzwyż i biegu na 800 m, co w wieloboju dało jej 3772 pkt. Sukces odniosła także Oliwia Wawrzyniak, która po emo- cjonującym 昀椀niszu była najlepsza w biegu na 3000 m. Za- wodniczka AZS zapisała się w polskich statystykach z drugim wynikiem (lepsza w 2014 roku była jedynie So昀椀a Ennaoui). W klasy昀椀kacji medalowej drugie miejsce ex aequo wy- walczyli opolanie, którzy zdobyli trzy złote i jeden brą- 15