LOREM IPSUM DOLOR Kolarstwo górskie SPYTKOWICE, 25-27.05.2021; ORGANIZATOR: AZS AGH KRAKÓW tus quo a Złote medale AMP w kolarstwie górskim wywalczyli ci sami zawodnicy i te same zawodniczki co rok wcześniej. Zawody odbyły się w kompleksie Beskid w Spytkowicach. Imprezę wyjątkowo rozgrywano w środku tygodnia, co wynikało z kumulacji wielu wydarzeń kolarskich, których nie mogli odpuścić startujący w AMP zawo- dowcy. Obok nich do rywalizacji stanęli prawdziwi amatorzy, co można było zaobserwować już podczas wyścigów na czas. Tytuł w tej konkurencji obronił Stanisław Nowak, walnie przyczyniając się do sukce- su AWF Kraków w uczelnianej klasy昀椀kacji mężczyzn. Wśród kobiet zwyciężyła zaś Gabriela Wojtyła, która o trzy sekundy wyprzedziła Klaudię Czabok. Sporo zawodniczek i zawodników potrzebowało nawet trzy- krotnie więcej czasu na pokonanie trasy niż oni. W wyścigu cross country ze startu wspólnego panie miały do pokonania cztery okrążenia. W rywalizacji liczyły się tylko dwie kolarki. Wojtyła rywalizowała o drugie na tej imprezie złoto z Czabok. Ostatecznie przegrała z nią o 10 sekund, ale zdobyła swój ósmy medal AMP. Tym samym obie zawodniczki po raz kolejny podzieliły między siebie najcenniejsze krąż- ki z obydwu konkurencji (choć tym razem zamieniły się miejscami), a za nimi po raz kolejny znalazła olarskie stsię Antonia Białek, która straciła do zwyciężczyń… sześć minut. To jednak jej Uniwersytet Warszawski triumfował K w klasy昀椀kacji drużynowej pań. Białek na starcie mia- 182