LOREM IPSUM DOLOR BADMINTON ŁÓDŹ, 14-16.05.2021; ORGANIZATOR: AZS UMED ŁÓDŹ Drużyna Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu została najlepszą akademicką ekipą badmintonową w Polsce. Wrocławianie przerwali tym samym trwającą trzy lata Przedstawiciel wrocławskiej AWF w trzysetowym złotą serię ekipy AWF Warszawa, która wcześniej skoń- singlowym pojedynku uznał wyższość Marcina No- czyła sięgającą czterech sezonów dominację Uniwersy- waka. W singlu i deblu wygrała tymczasem klubowa tetu Opolskiego. Czy oznacza to, że odtąd to AWF Wro- koleżanka Cimosza – Aleksandra Ptak. Było to jej cław będzie przewodzić w akademickim badmintonie? siódme i ósme zwycięstwo w tym turnieju (w całych artyW pół昀椀nale rozgrywanych w Łodzi zawodów uczelnia zawodach przegrała tylko jednego seta), dzięki czemu ta gładko (4:0) pokonała obrońców tytułu, by w walce została jego najlepszą zawodniczką. o złoto uporać się z posiadającą teoretycznie mocniej- W starciu AWF o brąz warszawiacy pokonali 4:2 ka- szych zawodników Politechniką Gdańską (4:2). Gdańsz- towiczan. Tym samym w czołowej czwórce imprezy czanie w ten sposób drugi raz z rzędu przegrali decy- znalazły się aż trzy Akademie Wychowania Fizycz- dujący mecz i to właśnie w nim jedynej porażki podczas nego, czego w historii badmintonowych zmagań aka- 昀椀nałów AMP doznał wybrany potem na najlepszego za- demickich dotąd nie było. wodnika Łukasz Cimosz. Foto: Kinga Sałata zmiana w 166