AZS POZNAŃ Po rezonansie okazało się, że zerwane zostało więzadło Polka dostała szansę udziału w repasażach. W nich Kowalczuk po- krzyżowe i niezbędna będzie operacja. Jednak w Po- konała Kenijkę Faith Ogallo 15:7, co dało jej prawo walki o pierwsze znaniu znalazł się lekarz, który powiedział, że rekon- polskie podium na igrzyskach w Tokio. W rywalizacji o brązowy strukcja na chwilę obecną jest raczej zbyteczna. Padła medal azetesiaczka tra昀椀ła na bardzo mocną przeciwniczkę. Brytyjka Bianca Walkden to trzykrotna mistrzyni świata i brązowa medalist propozycja artroskopii i żmudnej rehabilitacji, która po- - zwoliłaby wystartować na pierwszych igrzyskach. ka igrzysk z Rio de Janeiro. Kowalczuk przegrała 3:7 i ostatecznie Pierwszym startem półtora roku po kontuzji były uplasowała się na piątej pozycji. kwietniowe mistrzostwa Europy w Bułgarii. Ostatnie- – Długo będzie siedziało we mnie, że zajęłam tylko piąte miejsce i ten go dnia startująca w kategorii +73 kg Kowalczuk wy- medal był tak blisko. Zapewne będzie to ze mną, aż go nie zdobędę. walczyła drugi medal dla reprezentacji Polski i drugi Tak samo jest chociażby z medalem mistrzostw świata, gonię za nim dla AZS Poznań. W pół昀椀nale wygrała z Hiszpanką od 2015 i już dwa razu otarłam się o podium, w dodatku raz prze- Belen Moran 4:1. Po kilkunastu sekundach niestety grywając z Brytyjką – komentowała taekwondzistka, która na osłodę musiała wycofać się z walki 昀椀nałowej z powodu dole- zakończyła sezon 2021 złotym medalem mistrzostw Polski. gliwości bólowych. Kacper Czarnota – Kolano zaczęło boleć i zdecydowaliśmy się odpuścić 昀椀nał. Najważniejszy dla nas jest start w Tokio. Teraz wracamy do kraju i przeprowadzimy badania kontrol - ne – komentował trener Waldemar Łakomy. Był to już jej czwarty medal na ME po brązowym w 2017 i złotych w 2018 oraz 2019. Ola została pierw- sza polską mistrzynią Europy i zdobyła pierwszy dla Polski medal w taekwondo na uniwersjadzie (2017). Oczywiście start na ME nie był najważniejszą im- prezą sezonu. – U nas perełką medalową jest krążek igrzysk, potem są MŚ, ME i jeszcze Wielki Szlem. Nie ukrywam, że zależałoby mi bardzo na zdobyciu takie- go medalu – podkreśliła Kowalczuk W Tokio w pierwszej rundzie zawodniczka AZS Po- znań wygrała z Australijką Rebą Stewart 7:2. W ćwierć昀椀nale uległa 4:11 reprezentantce Serbii Milicy Mandić. Serbka wygrała swój pół昀椀nał, dzięki czemu Foto: PressFocus Akademickie Mistrzostwa Poznania i Wielkopolski 1. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu 2020/2021 2. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu 11. Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu 3. Politechnika Poznańska 12. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Lesznie 4. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu 13. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie 5. Collegium Da Vinci w Poznaniu 14. Uniwersytet Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Poznaniu 6. Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu 15. Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii w Poznaniu 7. Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu 16–17. Państwowa Uczelnia Stanisława Staszica w Pile 8. Uniwersytet Medyczny w Poznaniu Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych w Poznaniu 9. Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości w Kaliszu 18–19. Akademia Kaliska im. S. Wojciechowskiego w Kaliszu 10. Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu 334