Lepiej u siebie Biathlonistki AZS AWF Katowice otarły się o podium mistrzostw świata i zdobyły medale podczas mistrzostw Polski. Szóste miejsce żeńskiej sztafety było najwyższą lokatą polskiej ekipy na biathlonowych mistrzostwach świata. W Pokljuce in- dywidualnie najlepiej zaprezentowała się Monika Hojnisz-Sta- ręga, która w biegu na 15 km zajęła 16. miejsce. W sztafe- cie zawodniczka AZS AWF Katowice wyprowadziła Polskę na czwartą lokatę. Jej klubowa koleżanka Kamila Żuk awansowała o jedną pozycję, ale medalowe nadzieje skończyły się na ostat- niej zmianie. Medale – i to aż osiem – udało się wywalczyć podczas mi- strzostw Polski. Dwa tytuły mistrzowskie (w biegu indywidu- alnym i sprincie) zdobyła Hojnisz-Staręga. Druga w biegu in- dywidualnym była Żuk. Obie zawodniczki AZS AWF Katowice zrezygnowały ze startu w biegu masowym. Każdego dnia na podium stawali za to przedstawiciele AZS AWF Wrocław. Przemysław Pancerz wywalczył srebrne krąż- ki w biegu indywidualnym i masowym. Brązowe w sprincie i biegu masowym zdobył Wojciech Filip. Wojciech Janik był zaś drugi w biegu indywidualnym. Foto: fb Monika Hojnisz Życiowe osiągnięcie Wiktorii Wiktoria Rutkowska, niezwykle utalentowana wychowanka sekcji tenisowej AZS Poznań, zdobyła dwa tytuły mistrzowskie halowych mistrzostw Polski, które odbyły się w Bydgoszczy. Wiktoria przez cały turniej prezentowała znakomitą formę i tracąc zaled- – Wreszcie wróciła do wysokiej formy i znowu polubiła wie jednego seta, zdobyła złoty medal w grze pojedynczej. Rozstawiona grać w tenisa. Dojrzała na studiach w Stanach Zjed- z numerem czwartym Rutkowska pokonała Karolinę Jaśkiewicz 6:2, 6:4. noczonych, gdzie na nowo zaczęła poważniej traktować Poznańska tenisistka znana była z tego, że znakomicie radzi sobie ten sport. Sezon zakończyła tam jako pierwsza rakieta w grze podwójnej. Dzień wcześniej obie 昀椀nalistki singla zmierzyły się w drużynie, choć zaczynała jako rezerwowa. Cieszymy w meczu o tytuł w deblu, w którym lepsza okazała się Wiktoria ra- się, że ponownie gra na wysokim poziomie – podsumo- zem z Aleksandrą Wierzbowską. Para numer dwa wygrała z najwyżej wał wynik Wiktorii Jacek Muzolf, wiceprezes ds. sporto- rozstawionym duetem – Jaśkiewicz i Julia Oczachowska 6:1, 2:6, 11:9. wych i kierownik sekcji tenisowej AZS Poznań. Wśród mężczyzn najlepiej zaprezentował się Piotr Ma- tuszewski, który zdobył brązowy medal w grze podwój- nej i dotarł do ćwierć昀椀nału singla (nie dokończył go z powodu kontuzji). W deblu Piotr razem z Karolem Drzewieckim ulegli po bardzo zaciętym pojedynku pa- rze Kaśnikowski/Kielan 3:6, 7:6, 6:10. Rutkowska i Matuszewski popisali się także podczas czerwcowych młodzieżowych mistrzostw Polski U23. Obydwoje zdobyli brązowe medale w singlu, razem sięgnęli po brąz w mikście, dokładając do tego sukcesy w deblu. Matuszewski w parze z Piotrem Pawlakiem pokonał w 昀椀nale klubowego kolegę Dawida Taczałę. Rutkowska w grze podwójnej sięgnęła po trzeci brąz, a jej partnerką była kolejna zawodniczka AZS Poznań – Anna Hertel. Hertel zaś sensacyjnie triumfowała w singlu, choć w trzecim secie przegrywała z Julią Oczachowską już 0:4. Kacper Czarnota; foto: AZS Poznań 31