0 2 0 Niedużo, ale zabrakło 2 OKIO Trzy miejsca w 昀椀nałach i cztery rekordy Polski – to dorobek zawodników AZS na pływalni w Tokio. T OLIMPIJSKIE A SK IGRZY LETNIE XXXII Pierwszy przed medalową szansą stanął Radosław – Niby niedużo, ale jednak zabrakło. Nie boli mnie Kawęcki. W rywalizacji na dystansie 200 m stylem to jednak specjalnie. Bardziej cieszę się, że znów po- grzbietowym zawodnik AZS AWF Warszawa, który prawiłem rekord życiowy. Starałem się z luźną głową w igrzyskach startował już po raz trzeci, zajął szó- przystąpić do tego wyścigu. W wodzie też czułem luz, ste miejsce w eliminacjach, uzyskując czas 1:56.83 s, to mnie poniosło. Tylko przez chwilę zerkałem w lewo a w pół昀椀nale poprawił się na 1:56.68 s, co dało mu na najgroźniejszych rywali. Przez większość dystansu siódmy wynik. W wyścigu medalowym Kawęcki na skupiałem się na sobie – mówił po 昀椀nale najbardziej półmetku zajmował ósmą lokatę, ale tradycyjnie zapracowany pływak polskiej ekipy. w drugiej części dystansu przyspieszył i ukończył ry- W 昀椀nale 50 m stylem dowolnym walczyła Katarzy- walizację na miejscu szóstym z najlepszym od dwóch na Wasick. Zawodniczka AZS AWF Katowice była lat czasem 1:56.39 s. Dzięki temu mógł w końcu zapo- piąta w eliminacjach (z rezultatem 24.31 s) i pół昀椀na- mnieć o niepowodzeniu z Rio. le (24.26 s). Na piątym miejscu skończyła też walkę „Wrócić po dziewięciu latach do 昀椀nału igrzysk to nie- o medale, 昀椀niszując z czasem 24.32 s. Do podium za- samowite uczucie. Wiem, że dobrze przepracowałem brakło jej zaledwie 0.11 s. – Nawet nie pamiętam tego ostatnie tygodnie. Zająłem szóste miejsce z najlep- wyścigu, wszystko działo się automatycznie. Nie mam szym wynikiem w tym sezonie. Nie kończę kariery, sobie nic do zarzucenia. Panowałam nad sobą i uwa- nie wstrzymuję treningów, bo do kolejnych igrzysk żam, że piąty czas to tyle, na ile dzisiaj było mnie tylko trzy lata, a ja chcę być w Paryżu. Dzisiaj szcze- stać. To najlepsze osiągnięcie w karierze, więc jestem gólnie myślę o Tacie, który zawsze mnie wspierał zadowolona – komentowała sprinterka. i przeżywał moje starty. To Tacie, mojemu synkowi Na 200 m stylem grzbietowym awans do pół昀椀nałów Tadziowi i rodzinie dedykuję ten 昀椀nał” – napisał Ka- wywalczyła najmłodsza polska olimpijka w Tokio – węcki na swoim pro昀椀lu. Laura Bernat. Podopieczna trenera Sławomira Pliszki Świetnie zaprezentował się też Jakub Majerski. Za- wystąpiła w czwartej serii eliminacyjnej, 昀椀niszując na wodnik AZS AWF Katowice dwukrotnie poprawiał re- piątym miejscu z wynikiem 2:10.37. W całej stawce kord Polski na 100 m stylem motylkowym. Najpierw uplasowała się na 13. pozycji. By myśleć o 昀椀nale, w eliminacjach został pierwszym Polakiem, który zła- zawodniczka AZS UMCS Lublin musiała poprawić mał w tej konkurencji barierę 51 sekund, uzyskując swój rekord o ponad sekundę, ale na to zabrakło sił. 50.97 s. Był to łącznie trzeci wynik, który zapewnił W pół昀椀nale 15-latka uzyskała 14. wynik (2:12.86). naszemu reprezentantowi pewny awans do pół昀椀nału. – Jestem szczęśliwa, że dostałam się do tego pół昀椀na- W nim wystarczyło 51.24 s, by z siódmym czasem do- łu, ale zdecydowanie nie był to mój dzień. Coś poszło stać się do 昀椀nału. W walce o medale olimpijski de- nie tak, nie do końca wiem co. Pracuję nad psychiką, biutant zajął sensacyjne piąte miejsce, śrubując krajo- nad zwalczaniem stresu i mam nadzieję, że będzie wy rekord na 50.92 s! Do medalu zabrakło mu 0.18 s. lepiej – mówiła Polka na antenie Radia Lublin. 94