LOREM IPSUM DOLOR Jeździectwo RADZIONKÓW, 27.06-30.06.2021; ORGANIZATOR: AZS UŚ KATOWICE Uniwersytet Warmińsko-Mazurski z Olsztyna zgarnął pięć z sześciu złotych medali AMP w jeździectwie, ch których bohaterką została Monika Michalak. Po raz piąty z rzędu organizatorem – Pomyślałam sobie, że start w AMP AMP w jeździectwie był AZS Uni- byłby bardzo fajną przygodą. Wszystko wersytetu Śląskiego, a zawody od- poszło nam dość dobrze. Najgorszym były się w Klubie Jeździeckim Li- miejscem, choć ogólnie była to do- der w Radzionkowie. Wystartowali bra lokata, okazała się ósma pozycja w nich przedstawiciele blisko 40 w skokach pro昀椀. Zdobyłyśmy więk- uczelni, którzy w ujeżdżeniu i skokach szość złotych medali, więc chyba trud- rywalizowali podzieleni na kategorie no byłoby oczekiwać więcej – komen- pro昀椀 i amator. towała najlepsza zawodniczka imprezy złoty Trzy z czterech konkurencji wygrały dla Radia UWM FM. olsztynianki i być może stało się tak Jedyne nieolsztyńskie zwycięstwo tylko dlatego, że w ujeżdżeniu pro- stało się udziałem Aliny Mikołajczak. 昀椀 UWM po prostu nie miał swojego Zawodniczka Uniwersytetu Rolniczego przedstawiciela. Studentka pierw- z Krakowa wygrała ujeżdżenie pro昀椀 szego roku biotechnologii – Monika i zdobyła w ten sposób jedyny medal Michalak triumfowała w ujeżdżeniu sezonu dla swojej uczelni. UWM Olsz- amatorów i skokach pro昀椀, a jej ko- tyn triumfował zaś w klasy昀椀kacji dru- leżanka ze studiów weterynaryjnych żynowej, wyprzedzając Śląski Uniwer- – Natalia Paliszkiewicz zdobyła zło- sytet Medyczny w Katowicach, który to w skokach amatorów. Dla Micha- indywidualnie wywalczył trzy srebra lak, która startowała na koniu Linto, i brąz, oraz Szkołę Główną Gospodar- pięć oznaczało to oczywiście także pierw- stwa Wiejskiego w Warszawie. Dość dobrze – sze miejsce w kombinacji. Foto: Wiktoria Rożnowska 176