LOREM IPSUM DOLOR SNOWBOARD WISŁA, 18-21.02.2021; ORGANIZATOR: AZS UŚ KATOWICE ę luzu Pierwsze medale AMP 2021 wywalczyli snowboardziści. Bohaterem zawodów został Oskar Kwiatkowski, który zdobył dwa złote krążki i poprowadził swoją uczelnię do drużynowego wicemistrzostwa. Kapryśna aura sprawiła, że organizatorzy zmu- jest duży stres, a w AMP ranga była mniejsza. szeni byli do przeniesienia zmagań slalomowych Można było porywalizować, a dodatkowo trochę na stoku Skolnity z planowanej niebieskiej na się pobawić – komentował zawodnik przygotowu- trasę czerwoną. – Dzięki temu większości uda- jący się do mistrzostw świata. ło się dojechać i nie trzeba było zakopywać się Najlepszy w stawce reprezentant AWF Katowice w błocie – opowiadał przedstawiciel AZS UŚ Ka- jako jedyny osiągał w slalomie gigancie czas poniżej towice Aleksander Fangor. 30 s i w 昀椀nale okazał się lepszy o 0.82 s od Macieja W zawodach wzięło udział ponad 250 osób z 36 uczel- Sroki. W banked slalomie walka między nimi była ni. Dysproporcje między strefą wschodnią i zachodnią bardziej wyrównana i student pierwszego roku AWF sprawiły, że z eliminacji slalomu giganta do pół昀椀nałów Kraków stracił do mistrza (z którym czasami trenuje) (które później okazały się 昀椀nałami) o ponad dziesięć 0.34 s. Dwukrotny brązowy medalista Ogólnopolskiej osób więcej awansowało z tej pierwszej. To oczywiście Olimpiady Młodzieży 2020 zdobył w ten sposób dwa zasługa przedstawicieli Małopolski, którzy dominację srebra w swoim debiucie w AMP! liczebną potwierdzili także na podium, oddając rywa- Dominacja południa – a dokładniej Małopolski – lom tylko jeden medal wśród kobiet. wyraźna była także wśród pań. Tu brązowy medal U mężczyzn wyglądało to nieco inaczej, bo w klasy昀椀kacji uczelnianej udało się zdobyć dziew- w stawce był Oskar Kwiatkowski. Mistrz ostatniej czynom z AWF Poznań. Jest to warte podkreślenia, uniwersjady i wicemistrz przedostatniej wreszcie bo wobec braku wsparcia swojej uczelni zbierały mógł zadebiutować w AMP, został ich gwiazdą środki na wyjazd przez internetową zrzutkę. i wygrał obie konkurencje. – Pierwszy raz złożyło W zmaganiach slalomowych na szczycie utrzy- się tak, że przytra昀椀ła się przerwa w międzynaro- mały się siostry Pawlikowskie i po roku przerwy dowych startach. Miałem dużą ochotę tu wystar- znów we dwie stanęły na podium. Oliwia i Paulina Poczuć trochtować i złapać trochę luzu. W Pucharze Świata we wspólnym dorobku miały już trzy złote, dwa 210