LOREM IPSUM DOLOR Piłka siatkowa TURNIEJ KOBIET: KRAKÓW, 25-28.05.2021; ORGANIZATOR: AZS UEK KRAKÓW TURNIEJ MĘŻCZYZN: KRAKÓW, 22-25.05.2021; ORGANIZATOR: AZS UEK KRAKÓW y! wiodł a Naszpikowana graczami z PlusLigi drużyna WSZiA Opole wygrała AMP siatkarzy, a wśród kobiet triumfował PWSZ Tarnów. Zawody odbyły się w Krakowie. Zawodnicy z Opola mieli wygrać ten tur- w AZS AGH Kraków w Tauron 1. Lidze. niej i nie zawiedli, choć w 昀椀nale musieli się – Cieszymy się, że możemy podtrzymać naszą namęczyć. – Na pewno byliśmy faworytem formę o kolejne miesiące. Sezon kończy się na i mam nadzieję, że to, iż graliśmy tie-bre- przełomie marca czy kwietnia, a tu trenowa- aka pokazuje, że AGH był bardzo dobrze liśmy do końca maja. Myślę, że pod wzglę- przygotowany i bardzo chciał nas pokonać, dem sportowym nasza gra stała na wysokim ale podołaliśmy temu. A sam turniej bardzo poziomie. Było tu dużo plusligowych gwiazd y nie z na plus. Byłem na AMP pierwszy raz i na i to supersprawa dla wielu zawodników, któ- pewno na tym się nie skończy – mówił Mi- rzy mogli się z nimi zmierzyć – mówił Mate- chał Gierżot, który mógł cieszyć się z dwóch usz Jóźwik z krakowskiej drużyny. mistrzostw Polski, bo wcześniej razem Mały 昀椀nał wygrał zespół Uniwersyte- z Jastrzębskim Węglem wygrał również roz- tu Warmińsko-Mazurskiego. Olsztynianie grywki PlusLigi. w starciu o brąz pokonali 3:0 Politechnikę – Akademickie Mistrzostwa Polski to świet- Częstochowską i stanęli na podium AMP po ny turniej, jest tu dużo fajnej zabawy, może- raz trzeci z rzędu. my pokombinować z pozycjami. W pół昀椀nale Za to ekipa PWSZ Tarnów po raz pierwszy zmienialiśmy się, każdy miał z tego dużo zagrała o złoto wśród kobiet, pokonując 3:0 frajdy. A 昀椀nał stał na naprawdę wysokim AWF Katowice. Obydwaj 昀椀naliści w fazie gru- poziomie i musieliśmy się napocić, żeby wy- powej zaliczyli po jednej porażce w tie-bre- grać – dodał libero WSZiA Opole, grający aku (tarnowianki z Uniwersytetem Gdańskim, w PlusLidze w Indykpolu AZS Olsztyn Ję- a katowiczanki z Politechniką Śląską). drzej Gruszczyński. – Nie mogę w to uwierzyć, ale bardzo się Drugie miejsce w turnieju zajęła drużyna cieszę, bo marzyłyśmy o tym. Wcześniej re- AGH Kraków, niemal w całości zbudowana prezentowałam Krosno, z którym zdobyłam Gwiazd z zawodników występujących na co dzień brązowy medal i był mały niedosyt, a teraz 202