LOREM IPSUM DOLOR Koszykówka ŁÓDŹ, 27-30.05.2021; ORGANIZATOR: AZS UMED ŁÓDŹ ało d Uniwersytet Warszawski przerwał zwycięską serię Politechniki Gdańskiej w koszykarskich AMP i miał szansę nawet na dwa medale. U mężczyzn wygrała Akademia Marynarki Wojennej. Gdynianie z wybranym później go, w którym krakowianie wygrali 88:57. Niespodzianką był fakt, MVP turnieju Mikołajem Witliń- że obrońca tytułu – Uniwersytet Łódzki – nie zdołał wyjść z grupy. skim w 昀椀nale wysoko (108:76) Tymczasem w turnieju pań trzyletnią hegemonię Politechni- pokonali Politechnikę Opolską, ki Gdańskiej przerwała drużyna Uniwersytetu Warszawskiego, unikając nerwów, jakie przytra昀椀ły choć po dwóch kwartach 昀椀nału zespół z Trójmiasta prowadził się w grupowym spotkaniu tych 13 punktami. Mimo tego po przerwie gdańszczanki zdobyły tylko drużyn (79:75). – Pierwszy mecz 19 punktów, a rywalki aż 37! był bardzo ciężki, ale w 昀椀nale osiągnęliśmy przewagę. Naszym założeniem było wygranie każdego spotkania. Było kilka mocniejszych ekip, u kilku widać było, że na co dzień nie grają, ale każdy się sta- ońcu się urał i każdy chciał wygrać – mówił Mariusz Konopacki, zawodnik Aka- demii Marynarki Wojennej. Brązowy medal w rywalizacji mężczyzn wywalczyła Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, która w decydującym spotkaniu zwyciężyła Uniwersytet War- szawski 116:67. Tu także doszło W k do powtórki spotkania grupowe- 186