aerobik sportowy GLIWICE, 17-19.06.2021; ORGANIZATOR: AZS KATOWICE ntki = Gdański Uniwersytet Medyczny wygrał AMP w aerobiku sportowym, które odbyły się w Gliwicach. W imprezie uczestniczyło ponad 70 zawodniczek i zawodników z 13 uczelni. Ekipa z Gdańska wyprzedziła ubie- skończyło się pierwszym w historii głorocznych mistrzów – Akademię uczelni drużynowym zwycięstwem. a Wychowania Fizycznego w Krakowie. Zapewniły go… dwie zawodniczki: Z kolei na trzecim miejscu z brązowym Katarzyna Przewłócka – doktorantka medalem uplasowała się Politechnika w Zakładzie Bioenergetyki i Fizjolo- Łódzka. gii Wysiłku Fizycznego oraz Marta Gdańscy medycy (właściwie me- Potrykus – doktorantka w Klinice dyczki) zdobyli dotąd w AMP tylko Chirurgii Ogólnej, Endokrynologicz- kilka medali – wszystkie w aero- nej i Transplantacyjnej. Pierwsza biku. Na podium udało im się wró- z nich była najlepsza wśród solistek, cić po ośmiu latach przerwy, co a obie wygrały wśród par. Dwie doktora trzy złot 164