LOREM IPSUM DOLOR biegi przełajowe Supraśl, 23–24.10.2020; Organizator: KŚ AZS Białystok arpiński of K o: Krzyszt ot tynie F Reprezentantki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i reprezentanci Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie wygrali Akademickie Mistrzostwa Polski w bie- gach przełajowych, które odbyły się w Supraślu na Podlasiu. Zawodnicy rywalizowali w czterech biegach. Wśród zawodników startujących na przepięknych trasach Supraśla wie znaleźli się mistrzowie sprzed roku – Eliza Megger z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i Robert Głowala z Politechniki Łódzkiej. Tym razem również oboje wrócili do domów z medalami – Megger wygrała bieg na 3 km, a Głowala był drugi na dystansie 9 km. Wy- przedził go Patryk Stypułkowski (WSKFiT Pruszków). Pozostałe złote medale wywalczyli Magda- lena Trzeciak (UWM Olsztyn) na 6 km i Szymon Żywko (UMCS Lu- blin) na 4,5 km. Ten ostatni do sa- mej mety ścigał się z Mateuszem arsza Kondejem (AWF Warszawa), któ- rego wyprzedził na ostatnich metrach. Patronat honorowy nad mistrzostwami objęli marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki oraz burmistrz gminy Su- Radość w Olszi W praśl Radosław Dobrowolski. 132